ferie2022Tegoroczny program Biblioteki na czas ferii zimowych zapowiada się niezwykle ciekawie. Przygotowane przez bibliotekarki formy są urozmaicone i skierowane do dzieci o różnych zainteresowaniach. Pojawią się zajęcia plastyczne, plastyczno-literackie, zajęcia literackie, zajęcia edukacyjne, głośne czytania dla przedszkolaków, biblioteczne podchody, zimowe zagadki, rebusy, quizy i zabawy stolikowe.

W oddziale muzyczno-fonograficznym odbędą się zajęcia muzyczne bazujące na utworach Vivaldiego oraz kodowanie z użyciem kolorowych kubków. W bibliotece nie zabraknie także zajęć walentynkowych a także upamiętniających 40. Rocznicę śmierci Marii Konopnickiej. Przez całe ferie w Oddziale dla dzieci i młodzieży wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wyjątkowej zabawie czytelniczej, bowiem otwarta tam będzie „Specjalistyczna Poradnia Książkowa, w której znajdować się będą punkty badań zaczytania z doradztwem i punkt pomiaru stopnia oczytania. Wydawane także będą książki na receptę. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez bibliotekę oferty na czas ferii. Małych artystów zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „W świecie zimowych niespodzianek”.

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju zaplanowane przez bibliotekę zajęcia mogą być realizowane w formie hybrydowej bądź on-line. O aktualnych ustaleniach będziemy informować na bieżąco na stronie biblioteki i Facebooku.