F81mLuty obfitował w Bibliotece Głównej a także w filiach bibliotecznych w różnego rodzaju spotkania i zajęcia, których motywem przewodnim były głównie święta obchodzone w tym miesiącu a także wybrane Dni Nietypowe. Hucznie obchodzono Walentynki – dzień miłości, życzliwości i uprzejmości. W Filii nr 3 na os. Miechocin uczniowie wysłuchali legendy o lasowiackim sercu, który swój początek miało w rodzącym się uczuciu pomiędzy Marysią a Antkiem, a następnie wykonali piękne kwiaty – oczywiście w kształcie serca.

Dodatkowo, wszyscy czytelnicy filii, odwiedzający bibliotekę w Dniu Zakochanych otrzymywali pakiety książki z sercową niespodzianką, a uczestnicy cyklicznych zajęć literacko-plastycznych wykonali qullingowe prace, a na kolejne spotkanie zaprosili Panią Wiosnę. Także w Filli nr 5 na os. Wielowieś dzieci stworzyły walentynkowe prace, a mianowicie pojemniki na „przydasie” ze świecącymi serduszkami. Natomiast bibliotekarka z Filii nr 8 na os. Przywiśle odwiedziła okoliczne przedszkolaki by przeczytać im wiersze i opowiadania o radości i miłości. Przedszkolaki świętowały w bibliotekach również Dzień Kota. Frekwencja na zajęciach zorganizowanych z okazji – chyba ulubionego święta małych uczestników – była imponująca. Dzień Kota celebrowano w Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej, Filii nr 2 na os. Siarkowiec, Filii nr 3 na os. Miechocin, Filii nr 6 na os. Sobów oraz Filii nr 7 na os. Dzików. Dzieci poznały kocie opowieści, ciekawostki o kotach, rozwiązywały kocie zagadki, uczestniczyły w kocich zabawach i wykonywały kocie prace plastyczne, a każde z nich „miau(o)” przy tym wspaniałą zabawę. W Filii nr 1 na os. Przedszkolaki wzięły udział w spotkaniach głośnego czytania pt. „Czytanie na zaczarowanym dywanie”, dzięki którym przeniosły się do zaczarowanego świata książek a także uczestniczyły w karnawałowym spotkaniu, podczas którego dowiedziały się dużo interesujących i zarazem śmiesznych ciekawostek o tym święcie i wykonały przepiękne maski inspirowane karnawałem w Wenecji. Odbyła się tam również projekcja bajeczki „Krecik w mieście” w ramach cyklu „Ale kino!"