F32mmWiosna, która dopiero co do nas przyszła, zagościła w Bibliotece Głównej oraz właściwie wszystkich filiach bibliotecznych. A wraz z Wiosną także motyle z okazji Dnia Motyli. Z radością i utęsknieniem witały je przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Morzyszowie, którzy licznie odwiedzali osiedlowe biblioteki.

Swój entuzjazm z okazji rozpoczęcia najpiękniejszej pory roku wyrażali na różne – tak samo – ciekawe sposoby. Były pogadanki o Wiośnie, o wiosennych zwyczajach, o tym jakie rośliny i zwierzęta zwiastują jej nadejście oraz jakie zmiany zachodzą wtedy w przyrodzie. Było czytanie wiosennych książeczek tj. „Kicia Kocia i wiosna”, „Ptaszek śpiewa fifu-fifu”, „Biedronka szuka przyjaciela”, oraz wierszy: „Pani Wiosna” Anny Kacy, „Wiosenne porządki” Jana Brzechwy, „Jaskółka” Tomasza Nowaczyka, „Pożegnanie zimy” Czesława Janczarskiego,  „Idzie wiosna”, „W ogródku na wiosnę” I. Laris czy „Maszeruje wiosna łąką i uśmiechem słonko wita” Małgorzaty Strzałkowskiej. Były wiosenne zabawy i zagadki oraz tworzenie kreatywnych i kolorowych prac plastycznych, które z pewnością pomogły przegonić zimę. Powstały bociany, tablica z oznakami wiosny, Marzanny, jaskółki, tulipany, qullingowe kwiaty, kolorowe koszyczki, portrety Pani Wiosny motyle oraz wiosenna fotobudka. Było barwnie i radośnie. Aż chce się śpiewać „Wiosna, ach to Ty…”