logo green
 Konsorcjum Podkarpackie

www.legimi.pl/podkarpackie

I. Kto i gdzie może otrzymać kod dostępu do serwisu Legimi:

1. Należy być czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu i posiadać ważną kartę czytelnika – jeżeli nie jesteś czytelnikiem, zapisz się koniecznie!
  2. Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.
  3. Kody wydawane są po uprzedniej aktualizacji danych osobowych oraz po uregulowaniu przez czytelnika wszelkich zaległości wobec biblioteki (np. po opłaceniu zaległych kar za przetrzymanie zbiorów).
  4. Bezpłatny kod dostępu do Legimi należy odebrać osobiście w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, ul. Szeroka 13 (należy mieć przy sobie kartę czytelnika).

II Wydawanie kodów czytelnikom:

1. Kody wydawane są czytelnikom w pierwszym tygodniu danego miesiąca.
  2. Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu.
  3. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał w bibliotece – inaczej kod wygasa, np. kod wydany w czerwcu 2021 r. powinien być aktywowany przez czytelnika do 30 czerwca br.
  4. Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu na stronie legimi.pl/podkarpackie , np. kod aktywowany przez czytelnika 15 czerwca jest ważny do 15 lipca 2021 r. i w tym czasie czytelnik może korzystać z e-booków i audiobooków.
  5. Po miesiącu korzystania czytelnik może zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc (choć biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami czytelnicy będą co miesiąc otrzymywać kolejne kody Legimi!).
  6. Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu do serwisu, otrzymanego w bibliotece, innym osobom.
  7. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w Bibliotece.

III. Logowanie czytelników do serwisu Legimi:

1. Czytelnik powinien wejść na stronę legimi.pl/podkarpackie
  2. Wpisać otrzymany w bibliotece unikatowy kod dostępu do serwisu.
  3. Założyć darmowe konto Legimi (zarejestrować się jednorazowo w serwisie, podając
    nazwę użytkownika, hasło i e-mail).
  4. Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 60.000
    e-booków i audiobooków. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na własną wirtualną półkę - klika na zakładkę „Ebooki i audiobooki”, a następnie na okładkę wybranej książki i wybiera opcję „dodaj na półkę”.
  5. W okresie ważności kodu, czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto: https://www.legimi.pl/ i wybierając „Zaloguj”, dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualna półkę.

IV. Jak czytać książki z serwisu Legimi pobrane na wirtualną półkę:

1. Użytkownik może czytać książki na maksymalnie dwóch różnych urządzeniach jednocześnie: czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze.
  2. Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja „Legimi”, dostępna do pobrania na stronie https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/
  3. Uwaga! - nie można czytać e-booków z pakietu "Legimi dla bibliotek" na czytnikach Kindle.

V. Dodatkowe informacje

1. Systemy operacyjne, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10.
  2. Rekomendowane dla aplikacji Legimi czytniki to: PocketBook Touch Lux 3, PocketBook Touch Lux 2, InkBOOK Obsidian, InkBOOK Onyx, Onyx Boox C67 AfterGlow 2, Onyx Boox C65 HD AfterGlow, Onyx Boox T68 Lynx, Onyx Boox C65 HD Storia.

VI. Kontakt

1. W sprawach technicznych można pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    lub telefonować na infolinię Legimi +48 22 307 65 40, czynną w dniach roboczych od 10:00 do 16:00.
  2. W sprawie kodów dostępu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 15 822 47 45 wew.17 lub 18.