maly1

Już po raz drugi w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu gościliśmyJakuba Domoradzkiego. Jego debiutancki tomik promowany w roku ubiegłym otrzymał nominację do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tom roku.

Tym razem, 1 grudnia o godz. 18.00, autor zaprezentował nowy tomik zatytułowany "Nie przysypuj gruszkami popiołu", w którym jego wydawca - Liberum Verbum zwraca sie do Czytelników pisząc:

"... oddajemy w Twoje ręce  tomik wierszy, który od tej chwili będzie się bronił już tylko swoją treścią i formą. To Ty swoją wrażliwością zdecydujesz, czy czas, który mu poświęcisz, uznasz za niezapomniane chwile na łonie Poezji, czy też borykał się będziesz z mieszanymi uczuciami. My, ze swej strony, nie chcemy Ci tego ani ułatwiać, ani utrudniać, byś mógł być jego wyłącznym odkrywcą. Jeśli Cię coś w nim zdziwi, zaniepokoi, zastanowi, zaskoczy - przyjmij to z pokorą. Autor skorzystał z prawa własnego stylu i formy wyrażania siebie. Możesz to bezgranicznie podzielać, ale możesz też odrzucić lub przyjąć z zastrzeżeniami."

Spotkanie poprowadził Zbigniew Zebar - redaktor wydawnictwa Liberum Verbum, który poprzez rozmowę z poetą wprowadził słuchaczy w tematykę i nastrój wierszy zawartych w promowanym tomiku. Wśród zaproszonych osób był również autor wstępu, wybitny matematyk i poeta Michajło Zaricznyj. Poproszony o zabranie głosu powiedział: "W tym niewielkim tomiku, czytelnik może spotkać swój "ważny " wiersz, który wpłynie na jego świadomość i emocje -. Dla mnie jest to wiersz "Bez interpunkcji" którego początek brzmi : Stoję na krawędzi czasu i przestrzeni -, zawiera on bliskie dla każdego matematyka pragnienie aby skończonością opisać nieskończoność ...”. Atmosferę wieczoru uzupełnił mini koncert w wykonaniu Marii Żaczek, Klary Szozdy i Magdaleny Borowik uczennic Szkoły Muzycznej II stopnia w Stalowej Woli.

jakub

Serdecznie zapraszamy.