dzienmisia218Od 2002 roku, 25 listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w agendach i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka zorganizowano szereg spotkań dla najmłodszych czytelników. Do Biblioteki Głównej na spotkanie przyszły dzieci  z Przedszkoli nr 5 i 13.

Po wysłuchaniu ciekawej historii o pierwszym pluszowym misiu przedszkolaki opowiadały o przygodach swoich ulubieńców. W Filii nr 1 dzieci z przedszkoli nr 7, 12, i 17 pojechały wraz z misiami w literacką podróż. Książeczki o misiach, bajka na przeźroczach „W pogoni za motylkiem”, zainspirowały najmłodszych do opowieści o swoich przytulankach. Specjalnie przygotowane na tę okazję dekoracje, jak lokomotywa z wagonikami, baloniki, wystawki książek o misiach podkreśliły charakter tego święta. W Filii nr 3 uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej nr 6. Młodzi czytelnicy zapoznali się z historią pluszowego misia, która sięga 1902 roku oraz wzięli udział w pogadance o znanych misiach - bohaterach z książek i ekranu. Jak co roku w ten dzień również w Filii nr 7 było gwarno i wesoło. Bibliotekę odwiedzili zarówno najmłodsi jak i nieco starsi czytelnicy. Gości, tradycyjnie przywitał Miś pacynka. A potem było już i zabawnie i edukacyjnie.  Nieco inną formę miało spotkanie przygotowane przez pracownika Filii nr 8. Pani bibliotekarka wraz z bajeczką „Podwodna Przygoda Misia Ruperta” oraz przygotowanymi na tę okazję wierszami o misiach odwiedziła dzieci w Przedszkolu nr 1.

Wiele radości sprawiły dzieciom biblioteczne atrakcje, w których uczestniczyły ze swoimi ukochanymi pluszakami. Piosenki, wesołe zabawy, czytanie, elektroniczne puzzle, pogadanki   i quizy uświetniły obchody ważnego dla dzieci Święta.