dsc 0025Na spotkanie z Niebieskim Mikołajem i  pokazową  lekcję języka angielskiego prowadzoną metodą Helen Doron, 19 i 20 grudnia, zaproszone zostały do Biblioteki Głównej  5 i 6- latki z Przedszkoli nr 2 i 5. Spotkanie okazało się wspaniałą przygodą. Przedszkolaki w zabawny i ciekawy sposób przyswoiły sobie  łatwe słówka w języku angielskim, które następnie rozpoznały w czytanej przez Niebieskiego Mikołaja bajce o Trzech Misiach i Złotowłosej.

 

Trzy Misie pojawiły się również w śpiewanej w języku angielskim i tańczonej przez dzieci wspólnie z Mikołajem piosence. Atrakcjom przygotowanym przez szkołę Helen Doron nie było końca. Dzieci doskonale radziły sobie z nazywaniem wyciąganych z magicznego pudełka zabawek, określały poprawnie przeciwieństwa  -  „mały- duży , twardy –miękki , gorąco – zimno”. Było dużo śmiechu i dobrego humoru podczas przymierzania mikołajowej czapki czy  budzenia Niebieskiego Mikołaja z drzemki .

Na koniec spotkania dzieci dostały prezenty od Niebieskiego Mikołaja – małego fioletowego stworka Flupe’a, który pomaga dzieciom w nauce angielskiego i pamiątkowy dyplomik z pierwszego spotkania ze szkołą Helen Doron.