plakat czytanie2019mMiejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza 7 września /sobota/ do udziału w 8 edycji Narodowego Czytania prezentującej 8 polskich nowel, wybranych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz Jego małżonkę Agatę Kornhauser-Dudę, z ponad 100 nadesłanych propozycji. Czytać będziemy nowele: Elizy Orzeszkowej Dobra pani, Marii Konopnickiej Dym, Bolesława Prusa Katarynka, Bruno Schulza Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą), Władysława Stanisława Reymonta Orka, Stefana Żeromskiego Rozdzióbią nas kruki, wrony…, Henryka Sienkiewicza Sachem, Henryka Rzewuskiego Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy).

Wybór nowel Prezydent RP uzasadnił w specjalnym liście pisząc: "Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia [...]".

W tym roku czytamy od godz. 11.00 w Filii nr 1 zlokalizowanej w osiedlu Serbinów. Osoby chętne do wspólnego czytania zapraszamy do zgłaszania swojego udziału do 2 września w Filii nr 1 - osiedle Serbinów, ul. Marii Dąbrowskiej 31A, osobiście, e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tel. – 823-42-55 oraz w Bibliotece Głównej, ul. Szeroka 13, e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 822-47-45 wew.15.

plakat czytanie2019