1 2m

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu od roku uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Mała książka – wielki człowiek" prowadzonej przez Instytut Książki w Krakowie i dofinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród tarnobrzeskich przedszkolaków i ich rodziców akcja cieszy się  szerokim zainteresowaniem i dużym uznaniem.

Do tej pory przystąpiło do niej 347 małych czytelników, którzy odebrali swoje pierwsze wyprawki Małego Czytelnika. Z uwagi na wielką wartość tego czytelniczego projektu, tarnobrzeska Biblioteka podjęła decyzję o jego kontynuacji. Jeśli Państwa dziecko nie jest jeszcze w  tym gronie – zapraszamy.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy odwiedzić bibliotekę, zapisać do grona jej czytelników dziecko w wieku od trzech do sześciu lat i zacząć przygodę "Z książką na start". W prezencie dziecko otrzyma wyjątkową książkę "Pierwsze czytanki dla..." czyli wybór klasycznych oraz współczesnych utworów wybitnych polskich twórców dziecięcych.

Prezentem obdarowani zostaną także rodzice. Jest to publikacja "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki", przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu serdecznie zaprasza do Oddziału dla dzieci Biblioteki Głównej oraz do filii MBP i czeka na wszystkich chętnych pragnących wziąć udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

1 2