DSC08559m

W Galerii Okno Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu do 9 sierpnia 2021 roku prezentowana będzie wystawa prac Malwiny Nyk – Walskiej z Tarnobrzega. Ulubionym motywem twórczości autorki są mandale – mistyczne rysunki wywodzące się z dawnej tradycji indyjskiej. Magicznym składnikiem Jej prac jest włożone serce.

Pierwszą naukę rysunku, którą pamięta odebrała od swojego Taty. Ukończyła studia na Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

Współpracowała między innymi z Wydawnictwem Pedagogicznym ZNP w Kielcach. Na zlecenie Wydawnictwa Buchmann zilustrowała książkę dla dzieci” Dinozaury. Mój pierwszy atlas”, którą można wypożyczyć w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, gdzie w ramach wolontariatu przeprowadziła wiele zajęć plastycznych również autorskich.

Od niedawna wykonuje prace na gęsiej wydmuszce. Tematem są głównie ptaki. W najbliższym czasie planuje rozwinięcie niektórych istniejących już mandali w formie poliptyków oraz stworzenie kolejnych.