Dodaj nagłówekZbigniew Rubiś, absolwent Gimnazjum im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Żołnierz kampanii wrześniowej i II Korpusu Polskiego. Pracownik przedwojennej Tarnobrzeskiej Kasy Chorych a po wojnie Elektrowni i „Siarkopolu”. Malarz, samouk. Jego obrazy, w latach powojennych, zdobiły ściany wielu tarnobrzeskich mieszkań.

Ulubionym tematem prac, tworzonych najczęściej na pilśniowej płycie, były scenki rodzajowe i sielskie krajobrazy. Niejednokrotnie też, na zamówienie, „kopiował” wielkich mistrzów. Ale nie tylko. Zdobione łąką pełną stokrotek czy sarenkami fajansowe talerze miały również swoich nabywców. Swoim niekonwencjonalnym stylem życia wpisał się na dobre w historię miasta. Uwieczniony został również na kartach literatury regionalnej. Prezentowane na wystawie prace pochodzą z różnych okresów twórczości artysty i ukazują różnorodność tematów po które sięgał.

Wystawa przygotowana została w oparciu o prywatne zbiory tarnobrzeżan.

Wystawa będzie czynna do 31 stycznie 2022 roku od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 17.00. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe jest tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.