DSC 0383mOddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej odwiedzili uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wzięli oni udział w lekcji bibliotecznej, dzięki której bliżej poznali Bibliotekę oraz pracę bibliotekarza. Uczniowie dowiedzieli się, według jakich zasad ułożone są książki na półkach, a następnie sami próbowali swoich sił w odnajdywaniu poszczególnych tytułów.

Gdy drugoklasiści zapoznali się już z tym co oferuje im Biblioteka, z chęcią wzięli udział w zabawach z wykorzystaniem monitora interaktywnego, dzięki któremu wybrali się w wirtualną podróż do Laponii. Kolejnym ważnym punktem spotkania w Bibliotece było odwiedzenie wystawy artysty ludowego, rzeźbiarza i poety Jana Puka – „Z miłości do tradycji”. Młodzi uczestnicy spotkania, dzięki obejrzanym rzeźbom i przeczytanym wierszom autora, mieli rzadką okazję dowiedzenia się, jak wyglądało życie dawnej wsi, praca ludzi i ich obyczaje.

Z wystawą zaznajomili się również uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 4, którzy z dużym zainteresowaniem obejrzeli eksponaty i zadali wiele pytań na temat tradycji polskiej wsi.