hmaleOstatni tydzień w Filii nr 1 upłynął pod znakiem świąt Wielkanocnych. Podczas świątecznych spotkań 4-latki z Przedszkola nr 7 oraz Przedszkola nr 17 przypomniały sobie o wielkanocnych zwyczajach. Wraz z bibliotekarką skomponowały własną „święconkę”, poznając przy tym symbolikę poszczególnych produktów wkładanych do koszyczka wielkanocnego. Dodatkowo – dzięki prezentacji multimedialnej dowiedziały się, w jakim procesie niektóre z tych produktów powstają.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań o świątecznej tematyce, m.in. „Wielkanocnej opowieści” E. Stadmüller, „Witaj, zajączku!” A. Baruzzi oraz „Wielkanocy” M. Strzałkowskiej. W ramach zabawy dzieci wykonały piękne prace plastyczne – kolorowe pisanki, które – tradycyjnie już – ozdobiły Galerię Jedynki.

Także w Filii nr 6 na os. Sobów dało się odczuć świąteczną atmosferę. Dzieci z Przedszkola nr 18 uczestniczyły w spotkaniu poświęconym Wielkanocy. W poznawaniu świątecznych tradycji i zwyczajów pomógł im miś Okruszek. Ten sympatyczny bohater – w prosty sposób – wprowadził przedszkolaki w świat pisanek, święconek i Śmigusa-Dyngusa. Z kolei uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 11 podążali tropami pewnego jaja – jak się okazało – nie wielkanocnego, ale takiego, które jest jednym z bohaterów książeczki „Maja na tropie jaja”. Przy pomocy zagadek i quizów uczniowie dzielnie próbowali odnaleźć bezcenną zgubę.