tmmOstatnim elementem zadania „Wiem – pamiętam – szanuję” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu, dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” było wydarzenie „Zaśpiewamy Bartoszowi”.

Dzieci z przedszkoli nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 13 i „Bajka”, pod opieką nauczycieli, od 15 maja uczyły się piosenek o godle, fladze i hymnie do słów Doroty Kozioł i muzyki Pawła Cieśli.W czwartek, 15 czerwca 2023, w sercu miasta, u stóp pomnika Bartosza Głowackiego, około 300 przedszkolaków odśpiewało wspólnie piosenki o symbolach narodowych. Zanim wiatr poniósł radosny śpiew, dzieci odpowiedziały na pytania zadane w utworze Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś…..” oraz wysłuchały tekstów w interpretacji autorki pani Doroty Kozioł. Następnie utworzyły biało-czerwoną flagę, po czym w barwnym korowodzie z chorągiewkami w rączkach przemaszerowały dookoła pomnika bohatera spod Racławic. Na zakończenie Pani Monika Sadkowska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu wręczyła podziękowania przedstawicielom placówek biorących udział w wydarzeniu.