DSC 6010mUczniowie kl. I-III z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej przywitali już jesień świętując w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej Dzień Spadającego Liścia. Dzień ten nawiązuje do nieuchronnych zmian w przyrodzie, kiedy to drzewa zrzucają liście, jednak nie w sposób refleksyjny, kojarzący się ze smutnym pożegnaniem lata.

Dzień Spadającego Liścia, w swym zamyśle, ma być radosnym powitaniem jesieni. W takiej też atmosferze – radosnej i wesołej – przebiegło całe spotkanie. Dzieci wspólnie odczytały wiersz o jesieni oraz świetnie rozpoznawały jesienne owoce, warzywa, drzewa i krzewy. Bez trudu poradziły sobie także z jesiennymi zadaniami logicznymi, które rozwiązywały na monitorze interaktywnym. Wykazały się również bardzo dobrą kondycją, bowiem perfekcyjnie wykonały wszystkie ćwiczenia podczas jesiennej zabawy ruchowej. Wszyscy uczniowie wyszli z Biblioteki w pozytywnych nastrojach, których – miejmy nadzieję – nie popsuje nawet największa jesienna szarug.