20231017 161044mDyskusyjny Klub Książki działający przy Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu został uroczyście uhonorowany podczas corocznej Gali Dyskusyjnych Klubów Książki na Podkarpaciu. Wydarzenie zorganizowane 13 października 2023 roku przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie było też podsumowaniem tegorocznej działalności.

Marcelina Janisz i Katarzyna Buczek, Koordynatorki DKK województwa podkarpackiego, podziękowały wszystkim moderatorom za pracę, pasję i radość z tego, co tworzą, prowadząc kluby w swoich bibliotekach. Natomiast Bożena Janda, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, podkreśliła sukces projektu Instytutu Książki oraz rolę moderatorów w promocji czytelnictwa. Gwoli przypomnienia - nasz DKK powstał w 2009 roku z inicjatywy pani Moniki Sadkowskiej – obecnie dyrektora MBP. Moderatorkami na przestrzeni minionych lat były panie: Monika Sadkowska, Zofia Madej. Jest to już nasza trzecia nagroda. Kosz najsłodszych upominków i klubowe gadżety wraz z gratulacjami dla „Najlepszych z najlepszych 2023” za zaangażowanie i pasję w imieniu wszystkich Klubowiczek odebrała obecna moderatorka Anna Pałys.

Gratulacje dla naszej ,,Rodziny" DKK - owej!!! To wspaniale, że biblioteka jest dla nas tak ważnym miejscem, które inspiruje nas nieustannie do kreatywnego spojrzenia na literaturę oraz do aktywnego uczestnictwa w kameralnych spotkaniach, które owocują spontaniczną dyskusją przy herbatce.

20231017 161044