DSCF3826mW Bibliotece na osiedlu Dzików 3,4 i 5-latki z Przedszkola Integracyjnego nr 9 świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to niesie za sobą, nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Przedszkolaki wysłuchały opowieści z cudownego świata bajek. Obejrzały również książeczki, które znają, a także te mniej znane, które czytali ich rodzice i dziadkowie. Chętnie włączyły się w dyskusje o swoich ulubionych bohaterach bajek, a po wysłuchaniu bajki pt. „Przygody Baletki” wzięły udział w bibliotecznym mini-balu serpentynek, który wprowadził wszystkich w pozytywny nastrój i sprawił, że dzieci opuszczały bibliotekę z szerokimi uśmiechami na twarzach.