af1m

W bibliotekach czuć już świąteczną atmosferę. I to nie tylko za sprawą skrzących światełkami choinek i pięknych kolorowych ozdób, ale przede wszystkim dzięki wyjątkowym gościom, którzy w grudniu bardzo licznie odwiedzali swoje okoliczne filie. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, głośnych czytaniach i zajęciach plastycznych, których tematami przewodnimi było Boże Narodzenie, Mikołaj oraz Anioły.

W blasku bibliotecznych choinek dzieci słuchały magicznych opowieści takich jak „Grająca księga Puchatka. Świąteczne opowieści”, wierszyka pt. „W szkole aniołów”, opowiadania M. Mrówczyńskiej „Opowieść o Św. Mikołaju”, opowiadania W. Drabika „Wielka zadyma z Mikołajem, książki D. Bedforda „Gdzie jest Mikołaj?”, bajeczki „Niesforny Elf oraz fragmentu książki „Rodzina Pętelków czeka na święta”. Przypominały sobie również o tradycjach świątecznych a także o niekomercyjnej stronie wspólnego, rodzinnego świętowania. Dodatkowo, wykonały piękne prace plastyczne, wśród których wymienić należy kolorowy, świąteczny łańcuch, postaci Św. Mikołaja, Aniołki czy kartki świąteczne, które wzbogacą domowy wystrój i podkreślą ten wyjątkowy czas. Razem z nami świętowały i bawiły się 4-latki z Przedszkola nr 7, przedszkolaki z Bajkowej Chatki, 4 i 6-latki z Przedszkola nr 1, 4,5,6-latki z Przedszkola nr 2, 6-latki z Przedszkola nr 7, uczniowie klasy Ia, Ib, IIa, IIb ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 11. Uczestnicy spotkań umilili je wspólnym śpiewaniem kolęd a także wspaniałymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Do siego roku!