Miejska Biblioteka Publiczna im.dr.Michała Marczaka w Tarnobrzegu

,,Fryderyk Chopin – Mistrz fortepianu” w Filii nr 1 PDF Drukuj Email
czwartek, 16 marca 2017 00:00

Powiększ!

,,Fryderyk Chopin – Mistrz fortepianu”, to temat lekcji bibliotecznej przeprowadzonej 8 marca 2017 r.  w  Oddziale muzyczno – fonograficznym Filii nr 1, w której udział wzięli uczniowie klasy II ,,d” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu.

Więcej…
 
Rzeźby i obrazy Andrzeja Biernata PDF Drukuj Email
czwartek, 16 marca 2017 00:00

Powiększ!

Osiedle Mokrzyszów ma wielu zdolnych i pełnych pasji mieszkańców, którzy  zaprezentowali swoje prace w Filii nr 4. Do nich należy Pani Jolanta Dąbrowska-Iskra, autorka nastrojowych obrazów olejnych, Sylwia Nowak i Krzysiu Oleniak - gimnazjaliści, którzy tworzą w technice origami modułowego oraz Pani Malwina Nyk-Walska, autorka pięknych linorytów.

Więcej…
 
"Moje spotkania z zamkami" - Adam Wójcik - Łużycki PDF Drukuj Email
czwartek, 09 marca 2017 00:00

Powiększ!

O swojej nowej książce autor napisał: "Bohaterami tej niezwykłej ale i nietypowej książki są najbardziej znaczące dla historii Polski i jej architektury zamki - niegdyś siedziby naszych władców i czołowych rodów magnackich...

Więcej…
 
Wernisaż wystawy "Wilk i Zając - czekaj ja ci pokażę" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 marca 2017 00:00

Powiększ!

Do 7 kwietnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu prezentowana będzie wystawa „Wilk i Zając - czekaj, ja ci pokażę”. W uroczystym otwarciu wystawy w dniu 6 marca uczestniczyły dzieci z przedszkoli nr 3 i nr 5.

Więcej…
 
Galeria Okno "Ciepły odcień zimy" PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2017 00:00

Powiększ!

Prace 21 tarnobrzeskich twórców zaprezentowane w Galerii „Okno” na wystawie „Ciepły odcień zimy” są echem odchodzącej pory roku. Tu mieszają się obrazy i zdjęcia przedstawiające mroźną i śnieżną aurę z tymi, na których są pierwsze przebłyski wczesnej wiosny.

Więcej…
 
Tarnobrzeski kryminał PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 00:00

Powiększ!

„Zła waluta” to debiut literacki Eweliny Dydy.  Akcja powieści rozgrywa się w Tarnobrzegu.  Jak twierdzi autorka: "Starałam się, żeby opis miejsc, które pojawiają się w książce, zgadzał się z rzeczywistością. Ale pisałam to według pewnej konwencji, więc część to fikcja literacka".
Więcej…
 
Wystawa Wilk i Zając PDF Drukuj Email
sobota, 25 lutego 2017 00:00

Powiększ!

Ze zbiorów Muzeum Dobranocek w Rzeszowie w Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentowana będzie do 07 kwietnia 2017 roku wystawa „Wilk i Zając – czekaj, ja ci pokażę”.

Więcej…
 
Konkurs PDF Drukuj Email
sobota, 25 lutego 2017 00:00

Powiększ!

W związku z prezentowaną od 7 marca w sali odczytowej Biblioteki Głównej wystawy "Wilk i Zając - czekaj ja ci pokażę" ogłaszamy konkurs plastyczny "Moja ulubiona bajka" dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Regulamin konkursu poniżej.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Więcej…
 
Koty są dobre na wszystko PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2017 00:00

Powiększ!

Oddział dla dzieci Biblioteki Głównej przygotował szereg niespodzianek i zabaw związanych z wąsatymi czworonogami z okazji Światowego Dnia Kota.  W spotkaniach,  uczestniczyło łącznie  62 dzieci  z Przedszkoli nr 3 i 5 oraz  z klas I i II Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Więcej…
 
Światowy Dzień Kota w Filii nr 3 PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2017 00:00

Powiększ!

Z okazji Światowego Dnia Kota, który przypada 17 lutego, w progach miechocińskiej biblioteki gościli uczniowie kl. II i III SP nr 6. Celem  odwiedzin w bibliotece była rozmowa z kierownikiem filii  na temat  znaczenia kotów w życiu człowieka oraz niesienia  pomocy bezdomnym zwierzętom.

Więcej…
 
Spotkanie z poezją Kazimierza Wiszniowskiego PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 00:00

Powiększ!

W czwartek, 02 marca, w Bibliotece Głównej odbędzie się spotkanie poświęcone poezji  religijnej Kazimierza Wiszniowskiego - pisarza, społecznika, prezesa tarnobrzeskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, uhonorowanego najwyższym miejskim wyróżnieniem Sigillum Civis Virtuti.

Więcej…
 
Randka w ciemno w Filii nr 1 PDF Drukuj Email
wtorek, 14 lutego 2017 00:00

Powiększ!

Już po raz kolejny Filia Nr 1 na Serbinowie gościła Teatrzyk Szkolny „KABARECIK” ze Szkoły Podstawowej Nr 10, kierowany przez Panie: Danutę Drałus, Jolantę Chamerę i Teresę Ogibę.

Więcej…
 
Ferie zimowe w bibliotece PDF Drukuj Email
piątek, 03 lutego 2017 00:00

Powiększ!

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Michała Marczaka, jak co roku, przygotowała bogaty program z okazji ferii zimowych, realizowany pod wspólnym hasłem „W zimowe dni bądź z książką na Ty”. Różnorodność zajęć sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 1049
Odsłon : 1152566