plakabrudekmMiejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza, 14.02.2019 o godz. 17.00, na spotkanie z Anną Zielińską –Brudek połączone z promocją najnowszego tomiku poetyckiego „Ugina się dzień”. Anna Zielińska-Brudek była dziennikarka „Tygodnika Nadwiślańskiego” wydała cztery tomy poezji „Gorzkie owoce”, „Tymczasowi”, „W oknie zaufania” oraz „Ugina się dzień”. Współredaktorka książek: „ Duszpasterstwo Policyjne” oraz „Policjanci wczoraj i dziś”.

Jej tekst wspomnieniowy „W jesienne wykopki zdarzył się cud” ukazał się w książce „Dzień pierwszy. Wspomnienia” w której ponad 300 osób z kraju i ze świata odtworzyło własne przeżycia o wyborze kardynała Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Laureatka pierwszej nagrody w ogólnopolskim konkursie poetyckim, nagrodzona w Radio Kielce za opowiadanie pt. „Pokonać strach przed śmiercią”, wyróżniona w ogólnopolskim konkursie za reportaż „Pętla na plebanii”.

            Autorka tekstu „Kolędy od policjantów” pierwszego tego typu utworu w kraju. Pomysłodawcą nagrania i kompozytorem muzyki do kolędy był Romuald Lipko założyciel Budki Suflera, kolędę wyśpiewał piosenkarz Grzegorz Wilk. Od kilku lat Anna Zielińska-Brudek prezentuje swoje wiersze na Warszawskiej Jesieni Poezji, a także na antenie Radia Kielce. Najnowsze jej utwory to teksty hymnów dla Zespołu Szkół Powiatowych w Bodzentynie „Mowa ojczysta jest tu” oraz Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie „ Pieśń dla mojej szkoły”.

            Anna Zielińska-Brudek należy do Związku Literatów Polskich. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. Za osiągnięcia twórcze nagrodzona przez Prezydenta Miasta Kielce.

plakatbrudek