F12mDzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających dni w roku, w których można podziękować za czas, uwagę i miłość wyjątkowych dla większości z nas osób w naszym życiu. Przedszkolaki z tej okazji, oprócz tego, że przygotowują w swoich przedszkolach programy artystyczne i niespodzianki dla swoich Babć i Dziadków, chętnie odwiedzają także biblioteki by wziąć udział w głośnych czytaniach oraz warsztatach plastycznych.

Do Filii nr 1 na os. Serbinów zawitały dwie grupy z Przedszkola nr 7 i Przedszkola nr 17, które poznały książeczki o tym jak „Maks jedzie do babci i dziadka” oraz o tym „Kiedy byłam mała”. Obejrzały także krótki filmik o dziadku. Także podczas spotkań w Filii nr 3 na os, Miechocin, zatytułowanych „Dziadek na huśtawce”, uczniowie kl. I i II ze Szkoły Podstawowej nr 6 wysłuchały fragmentu książki Renaty Piątkowskiej „Dziadek na huśtawce”, książki pogodnej i dowcipnej o niezwykłej przyjaźni pana Teofila z Witkiem, który bardzo chciał mieć dziadka. Także w Filii nr 6 na os. Sobów trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 poznali wzruszające opowiadania B. Supeł – „Babcia” i „Dziadek”. W oparciu o nie, młodzi uczestnicy rozmawiali o swoich dziadkach, za co ich podziwiają i kochają, jak spędzają z nimi czas itd. Dzieci zauważyły na ilustracjach, że bohaterowie dorastają a dziadkowie się starzeją i odchodzą, dlatego trzeba doceniać jeśli się ich ma, póki jest na to czas… W podobnej atmosferze przebiegło spotkanie w Przedszkolu nr 8, które odwiedziła bibliotekarka z Filii nr 8 z os. Przywiśle. Na początku został przeczytany wiersz W. Chotomskiej „Wiersz dla Babci’”. Dzieci opowiadały, co mogą zrobić w tym dniu dla swoich dziadków oraz czego Im życzą. Wszyscy uczestnicy spotkań stworzyli dla dziadków piękne laurki i kartki z życzeniami wykorzystując różne techniki i materiały. Z kolei 2-3-latki w Filii nr 5 – podczas warsztatów plastycznych dla maluszków, które poprowadziła Małgorzata Wójtowicz – wykonały „Kwiaty dla Babci i Dziadka”.