DSCF6016m„Kubuś Puchatek” to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne'a obchodzi swoje święto - Dzień Kubusia Puchatka – 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza. Jest to wspaniała okazja by wraz z dziećmi celebrować ten wyjątkowy dzień.

Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej odwiedziły dwie grupy przedszkolne: 6-latki z Przedszkola nr 13 i 5-latki z Przedszkola nr 2. Przypomniały sobie historię powstania książki o lubianym przez wszystkie dzieci misiu, sprawdziły się w teście na wiedzę o mieszkańcach Stumilowego Lasu a także stworzyły swoją – bardziej kolorową – wersję Kubusia Puchatka. Także uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 11 pojawili się w Filii nr 6 na os. Sobów by poznać kilka ciekawostek o misiu o „małym rozumku”, wysłuchać fragmentów książeczki o jego przygodach i wykonać postaci Kubusia z rolek po papierze toaletowym. Z kolei do Przedszkola nr 2 i Przedszkola nr 1 z wizytą wybrała się bibliotekarka z Filii nr 8. Przedszkolaki wysłuchały bajki z serii „Moja bajeczka – Kubuś i Przyjaciele” oraz „Opowieści ze stumilowego Lasu – Uszy Królika” a także wzięły udział w zabawie ruchowej pt. „Zapraszamy do Stumilowego Lasu”. Natomiast w Filii nr 3 na os. Miechocin – na wszystkich czytelników – w Dzień Kubusia Puchatka, czekały „Kubusiowe niespodzianki”. Każdy odwiedzający Bibliotekę mógł wypożyczyć pakiet książek w niespodzianką. Przeprowadzone formy pokazały, że postać Kubusia Puchatka jeszcze długo nie straci na popularności, a mali czytelnicy będą odwiedzać biblioteki i wypożyczać książki o tym lubiącym „małe co nieco” niedźwiadku.