dpisMiędzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek stał się pretekstem by uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili swoją bibliotekę na os. Sobów i sami spróbowali swoich pisarskich sił. Podczas spotkania poznali także wiele ciekawostek na temat, znanych i nieznanych autorów książek dla dzieci, zarówno powieściopisarzy, jak i poetów, m.in. takich jak: J. Brzechwa, H.Ch. Andersen, R. Goscinny czy J.K. Rowling.

Mogli również bliżej poznać postać Juliana Tuwima – a to za sprawą książki A. Frączek pt. „Rany Julek!”, której fragmentów wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem. Przyswojone literackie informacje oraz teksty literackie wprowadziły uczniów w świat twórczej weny by sami mogli wcielić się w pisarzy i pisarki. Podczas zabawy literackiej wspólnie stworzyli swoje pierwsze zbiorowe dzieło literackie, którego odczytanie wywołało mnóstwo śmiechu, ale także i dumy.  Na zakończenie dzieci wykonały swoje autorskie książeczki z kartek przewiązanych sznurkiem, do których same wymyśliły tytuł i ilustracje. Kto wie?... Może w bibliotecznych zajęciach uczestniczył przyszły pisarz, pisarka, poeta lub poetka?