misiomWarto wykorzystać każdą okazję, by poruszyć kwestię zagrożonych gatunków zwierząt. Dzień Niedźwiedzia Polarnego, niewątpliwie jest taką okazją. Okazją, by przypomnieć o tym, że los tych majestatycznych i wyjątkowych zwierząt leży także w naszych rękach, i że nie pozostajemy bez wpływu na zmiany klimatyczne.

W zajęciach edukacyjnych zorganizowanych, w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej, na ten właśnie temat uczestniczyły przedszkolaki z okolicznych przedszkoli. Dowiedziały się, gdzie żyją niedźwiedzie polarne, jak żyją, czym się odżywiają, jak się zachowują i jakie cechy musiały wykształcić by przetrwać w niegościnnym środowisku Arktyki. Wszystkie te poważne informacje, w celu ich utrwalenia, należało urozmaicić – ulubioną czynnością wszystkich przedszkolaków – zabawą. Było układanie puzzli na monitorze interaktywnym oraz wykonywanie prac plastycznych – puchatych i mięciutkich niedźwiedzi polarnych. Nie zabrakło także myszkowania między bibliotecznymi regałami i oglądania książeczek.