BG8mmDzień Dinozaura obchodzony był w Bibliotece Głównej oraz filiach bibliotecznych niezwykle hucznie, i to nie tylko tego dnia, którego przypada owe święto czyli 26 lutego. Spotkania odbywały się ponad tydzień. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania ale także niezwykle miło zaskoczyła, bowiem odwiedziły nas właściwie wszystkie sąsiadujące przedszkola, a nawet kilka z tych dalszych okolic.

Temat okazał się wyjątkowo ciekawy, a wiedza dzieci dotycząca dinozaurów ogromna! Zaskakiwały znajomością trudnych i skomplikowanych nazw prehistorycznych gadów. Przedszkolaki, dzięki prezentacji na monitorze interaktywnym, wraz z małym dinozaurem Dinem przeniosły się do świata sprzed milionów lat. Poznały tam przedstawicieli roślinożernych i mięsożernych dinozaurów, dinozaury latające, pływające i żyjące na lądzie. Dowiedziały się czym zajmuje się paleontolog i co to są skamieliny. Świetnie poradziły sobie z dinozaurowymi zagadkami i łamigłówkami. Stworzyły także kolorowe tematyczne prace plastyczne. Dodatkowo robiły swoje „wykopaliska” by następnie ułożyć szkielet dinozaura.