F31miniŚwięta, święta i po świętach… a także po wielkanocnych spotkaniach i zajęciach, które odbywały się w bibliotecznych filiach. W Filii nr 1 na os. Serbinów maluchy z okolicznego przedszkola wysłuchały bajki M. Strzałkowskiej pt. „Wielkanoc” oraz stworzyły tekturowe pisanki.

Z kolei na zajęciach literacko-plastycznych uczestnicy zrobili zwariowane pisanki łączące w sobie szalone kolory oraz techniki. Na spotkaniu literacko-plastycznym w Filii nr 3 na os. Miechocin uczniowie odkrywali „Wielkanoc w poezji”. W pierwszej części poznawali wiosenno-świąteczne wiersze tj. „Kolorowe bazie” J. Ficowskiego, „Śmigus Dyngus M. Terlikowskiej, „Pisanki” K. Parnowskiej-Różyckiej oraz „Wielkanocny stół” E. Skarzyńskiej, które w swojej treści nawiązywały do tradycji i obyczajów Wielkanocnych. Natomiast w drugiej części objawiły się talenty artystyczne, wskutek czego powstały piękne wielkanocne króliczki oraz kurczaczki. Dołączyły do nich wesołe i kolorowe króliczki, które zakicały prosto do wielkanocnych koszyczków.

Na spontanicznych zajęciach plastycznych w Filii nr 6 na os. Sobów dzieci robiły wesołe króliczki wielkanocne. Uczestnicy zajęć po skończonej pracy plastycznej bawili się wśród książek, czytali i rozmawiali spędzając miło czas w swojej osiedlowej bibliotece.  Podczas kolejnego spotkania w Filii pt. „Wielkanocne to i ovo” uczniowie z osiedlowej szkoły wysłuchały wierszy zamieszczonych w miesięczniku Świerszczyk, nawiązujących do Świąt  Wielkanocnych - N. Usenko – „Świętowanie”, M. Strzałkowska – „Jajka pysznego, dyngusa mokrego”.  Z tego popularnego pisma dla dzieci, uczniowie dowiedzieli się także o kilku zwyczajach wielkanocnych w innych krajach, m.in.. o trawnikowych turlaczach ze Stanów Zjednoczonych, o książkowych świętach w Norwegii, gdzie w okresie wielkanocnym w księgarniach pojawiają się specjalne świąteczne wydania kryminałów, tzw. „paskekrim”. Gwoździem programu było dziś wykonanie pracy plastycznej metodą Iris folding – kartki świątecznej przedstawiającej kolorowe jajko (łac. ovo).