39-400 Tarnobrzeg, ul. Szeroka 13, tel 15 822-47-45, wew. 13

Godziny otwarcia:poniedziałek-  9.00 - 18.00
sobota-   8.00 - 15.00

DSC 0050

W Oddziale dla dzieci i młodzieży skorzystać można z bogatych zbiorów, wśród których znajdują się książeczki dla maluchów, ilustrowane książki z literatury pięknej dla dzieci, powieści dla młodzieży, baśnie, podania i legendy, powieści i opowiadania przyrodnicze, komiksy, lektury szkolne i ich opracowania, literatura popularnonaukowa, encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.

Księgozbiór Oddziału na koniec 31 grudnia 2017 roku liczył 19804 woluminy,  w tym :

• literatury pięknej dla dorosłych – 2251
  • literatury pięknej dla dzieci – 13538
  • literatury popularnonaukowej - 4015

Oddział  udostępnia ponadto 9 tytułów prasy bieżącej: Biblioteka w Szkole, Guliwer, Just Kick-it!, Kumpel, MiniMini+, Pets-magazyn o zwierzętach, Świerszczyk,TVP abc, Victor, Victor- Junior.

Czytelnicy Oddziału mogą korzystać z 3 w pełni wyposażonych stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Najmłodszych czytelników zapraszamy do  Kącika malucha, gdzie znajdują się książki, gry i zabawki edukacyjne oraz przybory do rysowania.

Pracownicy Oddziału dla dzieci i młodzieży w ramach edukacji czytelniczej organizują:

• bezpłatne lekcje biblioteczne, prowadzone po uprzedniej rezerwacji terminu (osobiście lub telefonicznie), dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Istnieje też możliwość zamówienia lekcji bibliotecznej na wybrany temat. Do zajęć z dziećmi, oprócz tradycyjnych zbiorów i pomocy dydaktycznych, wykorzystywany jest monitor interaktywny, który pozwala na uatrakcyjnienie omawianych lekcji,
  • spotkania z autorami książek dla dzieci,
  • spotkania z twórcami kultury,DSC 0065
  • imprezy czytelnicze,
  • zajęcia plastyczno-literackie w okresie ferii zimowych i wakacji.

Zasady korzystania z usług określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Oddziale dla dzieci i młodzieży.