Osiedle Dzików

DSCF1335

Zbiory:

bogata oferta literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych,DSCF1339

• lektury szkolne i ich opracowania,
  • literatura naukowa i popularnonaukowa,
  • encyklopedie, słowniki, leksykony i informatory.
Ogółem zbiory filii na dzień 31 grudnia 2017 r. liczą 12655 wol., w tym 5388 wol. literatury pięknej dla dorosłych, 5055 wol. literatury pięknej dla dzieci, 2212 książek popularnonaukowych. Filia udostępnia 9 tytułów prasy bieżącej.

Usługi:

• udostępnianie książek na zewnątrz,
  • udostępnianie zbiorów na miejscu w Czytelni, dysponującej 8 miejscami dla czytelników,
  • bezpłatny dostęp do Internetu na 4 stanowiskach komputerowych,
  • udzielanie informacji bibliotecznych, rzeczowych, bibliograficznych w oparciu o warsztat informacyjny: katalog on-line dla całości zbiorów oraz tematyczne teczki dokumentów regionalnych,
  • możliwość korzystania z katalogów on-line MBP, wydruku materiałów - opłata zgodnie z cennikiem MBP,
  • filia dysponuje specjalnie dla dzieci przystosowaną salą, wyposażoną w kolorowe mebelki, telewizor, matę do gier i zabaw ruchowych, zabawki dla dzieci, liczne gry planszowe, puzzle, w której realizowana jest szeroka oferta edukacyjna: lekcje biblioteczne, imprezy czytelnicze, konkursy, spotkania z twórcami kultury.
  • wpółpraca ze szkołą i przedszkolami

DSCF1341

Zasady korzystania z usług Biblioteki określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Filii.