pilipiuk bezAndrzej Pilipiuk  z wykształcenia jest archeologiem, z zamiłowania pisarzem, tropicielem ciekawostek, jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy literatury fantastycznej. Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa i Nagrody Literackiej im. Janusza  Zajdla, uhonorowany Pucharem Bachusa i Srebrną Muszlą, nominowany do Śląkfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki w kategorii „Pisarz roku”.

Autor znany jest czytelnikom m.in. z „Kronik Jakuba Wędrowycza”, ,,Norweskiego dziennika", ,,Kuzynek", ,,Pana Samochodzika", ,,Oka Jelenia" i „Trucizny", na podstawie której nakręcono serial „Zatruty czwartek". Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i tyle samo wiernych czytelników.

Najnowsza książka autora “Wilcze leże” to fantastyka, groza i przygoda dobrze napisana i zilustrowana w realistyczny sposób.  Warto po nią sięgnąć i zanurzyć się w świat opowieści, w którym granica między tym co realne a tym co fikcyjne zaciera się.

Z wielbicielami fantastyki, 17 października, Andrzej Pilipiuk spotkał się w Bibliotece Głównej. Sala zapełniła się po brzegi czytelnikami, których fascynuje żywy styl pisarza, intrygujące pomysły na fabułę i kreacje bohaterów oraz drobiazgowość w dbaniu zarówno o realia historyczne jak i klimat nie z tego świata.

Autor z sobie właściwym poczuciem humoru opowiadał zajmująco o pracy twórczej, inspiracjach, podróżach, a także marzeniach, które trzeba spełniać. Na swoim przykładzie udowadniał, że naprawdę nic poza wyobraźnią i odwagą tworzenia nie jest w stanie ograniczyć pisarza. Szlifowanie stylu i pomysłów w połączeniu z uporem oraz wiedzą - oto ,,wejściówka na Parnas". O zainteresowaniu twórczością gościa Biblioteki świadczyły liczne pytania , żywa dyskusja oraz długa kolejka po autograf.

pilipiuk bez