dsc 0298

Po raz kolejny już, 25 stycznia, rozstrzygnięto konkurs na Czytelnika Roku.

Komisja w składzie:

Monika Sadkowska – kierownik Działu Udostępniania MBP– przewodnicząca

Bożena Kozieł – czytelniczka Biblioteki, psycholog,

Izabela Opioła – pracownik MBP

Spośród 90 uczestników, którzy zgłosili się do konkursu, wyłoniła zwycięzców w każdej z trzech kategorii wiekowej oraz przyznała, zgodnie z regulaminem, nagrody i wyróżnienia. Czytelnikami Roku 2016 zostali:

Kategoria I        -      Tomasz Brania 345 pkt.

Kategoria II       -      Kacper Maszkowski 329 pkt.

Kategoria III     -       Małgorzata Hałka 230 pkt.

 

Wyróżnienia otrzymali:

Kategoria I     -   Aleksander Kula, Katarzyna Wódz, Agata Wódz, Kinga Cyganek,

Kategoria II    -   Julia Godek, Alicja Zdyrska, Piotr Mierzwiński, Zuzanna Jońca, Katarzyna             Mazurkiewicz,

Kategoria III    -  Anna Bryła, Zdzisław Kobyłecki, Dorota Bryła, Małgorzata Wodniak,   Krystyna Teodor.

 

Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego „Studio piosenki” Tarnobrzeskiego Domu Kultury, w składzie Julia Toś, Natalia Ciecierska, Wiktoria Cieśla, Gabriela Konefał, Wiktoria Komada, Wiktoria Szymaszek, Amelia Woźniak, pod opieką artystyczną Anny Pintal. Nagrody i wyróżnienia czytelnikom roku wręczyli, pan Grzegorz Kiełb – Prezydent Miasta Tarnobrzega i pani Urszula Rzeszut – Skarbnik Miasta Tarnobrzega. Prezydent  pogratulował wszystkim laureatom,  opowiedział o swoich preferencjach czytelniczych,  ważnej roli książki jaką pełni w jego życiu codziennym oraz zachęcał  do częstego sięgania po książkę.  Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość podzielenia się swoimi refleksjami na temat roli książki, biblioteki i czytania w ich życiu. Na temat czytania, jako czytelnik, wypowiedziała się Bożena Kozieł. Podkreśliła, że książka towarzyszy jej od najmłodszych lat i jest dla niej wiernym przyjacielem. Natomiast na temat potrzeb czytelniczych, zainteresowań oraz roli bibliotekarza w kontaktach z czytelnikami wypowiedziała się Beata Mazur – kierownik Filii nr 8.

Laureatom konkursu pogratulowała dyrektor Biblioteki i zaprosiła do udziału w następnej edycji konkursu „Czytelnik Roku 2017”.