GALERIAWystawa w Galerii „Okno” „Stworzone dłutem i pędzlem prace Leszka Kwiatkowskiego” jest kolejną prezentacją twórczości artystów związanych z Tarnobrzegiem. Tym  razem możemy oglądać rzeźby i akwarele Leszka Kwiatkowskiego.

Jest to jego kolejna indywidualna wystawa. Swoje prace prezentował m.in. w Zawichoście, Rzeszowie, Tarnobrzegu, na Wojewódzkich Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy w Rzeszowie, w Zakopanem. Autor jest mieszkańcem Tarnobrzega. Dzieciństwo i młodość związane były z Zawichostem. Tam też rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką za przykładem dziadka, który rzeźbił w drewnie głowy i figurki ludzi i świątków. Leszek Kwiatkowski nie tylko rzeźbi w drewnie, kamieniu i węglu, ale także maluje akwarele, obrazy olejne i tworzy drzeworyty i linoryty. Tematem jego prac są pejzaże, architektura, martwa natura i motywy sakralne. Przez wiele lat pracował w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście jako nauczyciel i wychowawca.

Prezentowane prace w Galerii to tylko niewielka cząstka jego twórczości. Wystawę można oglądać od 29 czerwca do 27 lipca 2018 roku.