III Wakacyjne chwile Natalia JajkomDobiegła końca II edycja konkursu fotograficznego „Chwila z książką” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu. W piątek, 4 grudnia 2020 roku, Komisja konkursowa w składzie: Rafał Kaniszewski – artysta fotograf, Monika Sadkowska – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów, Informacji i Promocji, Izabela Opioła – pracownik Czytelni Głównej wyłoniła laureatów konkursu.

Spośród 22 zdjęć  spełniających warunki konkursu Komisja wybrała 5, jej zdaniem, najbardziej ujmujących sugestywnością przekazu, klimatycznych, pokazujących, że książki są przyjacielem od najmłodszych lat i mogą towarzyszyć człowiekowi w różnych okolicznościach przez całe jego życie.  I nagrodę przyznano Mariuszowi Jajko za zdjęcie „Wieki z książką. Portret”, II nagrodę za zdjęcie „Ciekawość” Mariuszowi Dyszlewskiemu,  III nagrodę zdobyła Natalia Korczak za zdjęcie „Wakacyjne chwile”. Komisja konkursowa przyznała także 2 wyróżnienia: dla Dominiki i Barłomieja Fąfarów za zdjęcie „Życie z książką jest bajeczne” oraz Adama Macha za zdjęcie „Czytamy”.

Laureatom gratulujemy zwycięstwa a wszystkim autorom zdjęć złożonych na konkurs dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach.

Fotografie konkursowe można oglądać do 15 stycznia 2021 roku na wystawie w Galerii Okno przy ulicy Szerokiej.