pukmDo końca stycznia 2023 roku w naszej Bibliotece czynna będzie wystawa prac pana Jana Puka z Trześni, której oficjalne otwarcie odbyło się 22 listopada 2022 roku. Uczestnicy spotkania nie byli w stanie oprzeć się wrażeniu jakie na nich zrobiły misternie wyrzeźbione scenki rodzajowe z życia dawnej wsi, kapliczki czy zabawki wprawiane w ruch za pomocą korbki lub kółeczka.

Tym bardziej, że obecny na spotkaniu Autor, przyodziany w chłopski strój liczący sobie ponad 160 lat, osobiście je demonstrując opowiadał historie z nimi związane, jak również przeczytał swoje wiersze o Sandomierzu zamieszczone w publikacji „ Sandomierz – Królewska opowieść”. Wspominał też wystawy jego twórczości, zarówno te organizowane w kraju, jak i poza granicami, których było nie bagatela, ponad 120.

„Wiejskiego” klimatu wernisażowi nadał występ zespołu „Ocicanki”, który odśpiewał „100 lat”  panu Janowi oraz kilka regionalnych piosenek doskonale wpisujących się treścią do charakteru spotkania. Po duchowej uczcie na uczestników czekało też coś dla ciała – pyszny barszcz grzybowy.

Miłą niespodziankę sprawiła Autorowi Bożena Kapuściak wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega wręczając przypinkę z herbem Tarnobrzega.