DSC 0098m

W czwartek, 9 marca 2023 roku, w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, gościła Ewelina Miśkiewicz, pisarka związana z Tarnobrzegiem, promując swoją książkę „Nasza pierwsza piosenka”. Literacką drogę rozpoczęła jako Ewelina Dyda, wydając w 2017 roku powieść kryminalną „Zła waluta”, a następnie w 2018 roku„ Przychodzę nie w porę”. 

Promocje obu odbyły się w naszej Bibliotece. W kolejnych latach ukazała się seria książek obyczajowych, w tym cykl „Babski Wieczór”, dobrze przyjęty przez czytelniczki. W swoich książkach autorka pisze głównie o kobietach, w dużej mierze o przyjaźni, ale także o miłości, nie stroniąc przy tym od ważnych, nierzadko trudnych tematów. „Nasza pierwsza piosenka”, która była tematem przewodnim spotkania jest taką właśnie powieścią, pełna uczuć i krętych dróg.

W trakcie spotkania Pani Ewelina wyjaśniła przyczyny zmiany gatunku literackiego swojej twórczości z kryminału na obyczaj. Uchyliła rąbka tajemnicy skąd czerpie inspirację do pisania oraz jak wygląda jej dzień codzienny. W swojej wypowiedzi mówiła też o poszukiwaniu własnej, indywidualnej drogi pisarskiej i o planach na przyszłość. O powieściach, których akcje rozgrywać się będą w rodzinnych, hrubieszowskich stronach, do których coraz częściej powraca. Autorka odniosła się również do najnowszej swojej książki „Sen przychodzi nad ranem”, której premiera nastąpi 10 marca. Książki z pogranicza gatunków, łączącej w sobie powieść obyczajową, psychologiczną i sensacyjną. Spotkanie poprowadziła Beata Mazur kierownik Działu Udostępniania, Informacji i Promocji.