DSC 6063mW Oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej, przez kilka dni, świętowano dzień puchatego i mięciutkiego zwierzątka, a mianowicie królika. Celem święta jest zwrócenie uwagi na los tych małych futrzaków i zapewnienie im ochrony, zwłaszcza, że poluje się na te zwierzęta, wykorzystuje do medycznych eksperymentów i testuje kosmetyki.

Jednak dzieci mają z nimi wyłącznie pozytywne skojarzenia, a wiele z nich jest posiadaczami tych słodkich stworzonek. Z okazji Światowego Dnia Królika Bibliotekę odwiedziły cztery grupy przedszkolne: 4-latki z Przedszkola nr 13, 4,5 i 6-latki z Przedszkola Bajka oraz 4-latki z Przedszkola nr 3. Wszystkie dzieci wysłuchały bajki pt. „Królik! Króliki! Króliczki!”, z której wyciągnęły dwa wnioski – że zabawa w grupie jest o wiele fajniejsza niż zabawa w pojedynkę i że podczas zabawy miło jest się z kimś dzielić zabawkami. Dlatego też razem przygotowały króliczkową pracę plastyczną wymieniając się między sobą wspólnymi kredkami.