20230922 170503mNa pierwszym po wakacjach spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki miłośniczki czytania dyskutowały o książce Holly Black pt. „Okrutny książę”. To fantastyka, która zabiera czytelników do świata elfów i przeróżnych dziwnych stworzeń, gdzie na porządku dziennym są wszechobecne intrygi a człowiek traktowany jest jak gorszy sort.

Autorka powieści stworzyła bardzo skomplikowaną i złożoną narrację, a przy tym niezwykle wciągającą – magiczną i pełną akcji. Mimo że objętość książki początkowo przeraziła klubowiczki, to postać głównego bohatera Cardana zaintrygowała je do tego stopnia, że opowieść o nim została „pochłonięta” w jedną noc i stała się zachętą by sięgnąć po kolejne tomy serii.

Tradycyjnie już – jak i na poprzednich spotkaniach, tak i na tym – nie mogło zabraknąć rekwizytu związanego z treścią omawianej książki. Tym razem były to elfie uszy, które pozwoliły jeszcze bardziej „wejść” i wczuć się w fabułę. Podsumowując, klubowy wrzesień, miłośniczki czytania książek, spędziły w pięknym literackim świecie elfów z niezwykłymi bohaterami, przeżywając wyjątkowe i magiczne przygody. W październiku – podczas kolejnego spotkania DKK, na które serdecznie zapraszamy – klubowiczki omawiać będą książkę Barbary Kosmowskiej pt. „Gwiazda z pierwszego piętra”.

20230922 170503