plakat konkursmalyW Kategorii PLACÓWKA KULTURY prosimy o głosy na MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ IM. DR. MICHAŁA MARCZAKA W TARNOBRZEGU. Wystarczy wejść na stronę http://idol.szansadlaniewidomych.org/vote/699, wpisać adres e-mail, kliknąć oddaj głos i potwierdzić link otrzymany na maila. Głosowanie jest bezpłatne. Trwa do 31 maja 2019 roku. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Szansa dla Niewidomych. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 czerwca 2019 roku podczas Konferencji ,,Jesteśmy Razem” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej: Konkurs IDOL WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO 2019.

01mWe wtorek, 21 maja br., przed budynkiem Biblioteki Głównej przeprowadzono jedną z form zadania „Czytać poezję…” realizowanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”. W godzinach dopołudniowych grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej 2002 w Tarnobrzegu im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”, uczniowie Szkoły Katolickiej, czytelnicy i bibliotekarze wykonali kolorowe banery.

plakatpoezjamW ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”, w dniach od 21 maja do 10 czerwca 2019 roku, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu realizować będzie zadanie "Czytać poezję…". Podstawowym założeniem zadania jest „wyjście” literatury poza mury Biblioteki.

plakat orzelmalyStanisław Orzeł (1911 - 1978) w Tarnobrzegu znany był jako nauczyciel, społecznik, pisarz i dziennikarz gazety zakładowej w Kopalni i Zakładach Przetwórczych Siarki. W 1951 r. wydał pierwszą powieść "Pod Łysicą", a potem do 1969 r. trzy następne: "Chmurne lata", "Kamienista droga", "Zbój świętokrzyski".

plakat szczesnymLeszek Szczasny z zamiłowania jest społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy. W 2010 roku wydał książkę reporterską „Świat na wyciągnięcie ręki”, która jest subiektywnym, skonstruowanym trochę na zasadzie puzzli, barwnym zapisem eskapad po Europie i Bliskim Wschodzie.

plakat DKK HYPERIONmKolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone będzie książce pt. ,,Hyperion" Dana Simmonsa, amerykańskiego pisarza science fiction i fantasy. Dan Simmons (ur. 4 kwietnia 1948) – laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Hugo i Nagrody Locusa w 1990 r. za powieść pt. ,,Hyperion" należy do nielicznego grona pisarzy, którzy nie trzymają się jednego, ściśle określonego nurtu literackiego, lecz z równą swobodą piszą zarówno książki science fiction, horrory, fantasy, kryminały jak i powieści historyczne.

pierwszezdjęcie„Iskierką przyjaźni” rozpoczęło się spotkanie w Oddziale dla dzieci i  młodzieży Biblioteki Głównej zorganizowane z okazji nietypowego święta, które przypada 19 maja – Dzień Dobrych Uczynków. O tym, czy warto być dobrym, uczynnym, życzliwym i przyjacielskim przekonały się przedszkolaki z Przedszkola „Bajka”. Dzieci, po wysłuchaniu bajeczki Renaty Wojcieszek „Przyjaciele”, opowiadały o swoich dobrych uczynkach w stosunku do bliskich sobie osób – rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek.