plakat szwedo mBogusław Szwedo - dziennikarz, założyciel i prezes Radia Leliwa w Tarnobrzegu, autor 12 słowników biograficznych. 17 grudnia 2015 r. został odznaczony przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka Medalem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W roku bieżącym, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setną rocznicą powstania Biskupstwa Polowego, autor wydał kolejny słownik "Kapelani wojskowi na drogach ku niepodległości".

Czytaj więcej: Promocja książki Bogusława Szwedo "Kapelani wojskowi na drogach ku niepodległości"

wiacek mW związku z przypadającymi w tym roku rocznicami, 150 urodzin i 75 śmierci Wojciecha Wiącka, Rada Miasta Tarnobrzega ogłosiła rok 2019 Rokiem Wojciecha Wiącka. Życie Wojciecha Wiącka, wójta z Machowa, publicysty ludowego, propagatora oświaty rolniczej, senatora I kadencji w Senacie II RP, dowiodło jak wybitną był postacią. Jego działalność społeczną, patriotyczną i polityczną na terenie powiatu tarnobrzeskiego na przełomie XIX i XX wieku, porównuje się z działalnością  Macieja Rataja czy Wincentego Witosa.

galeria143mGaleria „Okno” prezentuje wystawę „Chasydzi w Leżajsku – marzec 2018 w obiektywie Bogdana Myśliwca”. Autor zdjęć jest tarnobrzeskim fotografem i fotoreporterem związanym z „Echem Dnia”, „Super Nowościami”, „Tygodnikiem Nadwiślańskim”. Współpracuje również z agencją „Reporter”.

plakat dolinam

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu 26.02.2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Promocji Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. Inspiracją do bezpośredniego kontaktu przyrodników z czytelnikami jest prezentowana w Bibliotece wystawa „Dolina rzeki Smarkatej”. 

DSC 0022Tegoroczna akcja „Zima w mieście” już za nami. We wszystkich agendach i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka zrobiło się bardzo kolorowo. Na tablicach, w witrynach i stolikach pojawiły się prace wykonane przez dzieci podczas zajęć prowadzonych przez bibliotekarzy w ramach przygotowanego i realizowanego programu. Prace są tak różnorodne jak i tematyka spotkań. 

plakabrudekmW Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka, 14.02.2019 roku, gościła Anna Zielińska – Brudek, promując swój najnowszy zbiór poezji „Ugina się dzień”. Z Tarnobrzegiem Pani Anna była związana przez 11 lat. Jako dziennikarz Tygodnika Nadwiślańskiego, a następnie oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiej Policji w Tarnobrzegu pozostawiła tu wiele wspomnień i przyjaźni, czego dowodem była ilość osób przybyłych na spotkanie.

nagłowek

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w różnorodnych zajęciach przygotowanych w ramach akcji „Zima w mieście 2019”. Zabawy literackie, zajęcia plastyczne, turnieje gier planszowych, kalambury, zagadki, rebusy, quizy czy projekcje filmów pomogą najmłodszym spędzić czas wolny od nauki w sposób atrakcyjny i przyjemny. Zapraszamy !