PlakatmalyMiejska Biblioteka Publiczna im. Michała Marczaka w Tarnobrzegu bierze udział w projekcie „Z książką na start” przeznaczonym dla dzieci w wieku 3-6 lat  (urodzonych w latach 2013-2016), który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – Wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. 

Czytaj więcej: „Z książką na start” – czytelniczy projekt dla przedszkolaków

rógm

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza na spotkanie autorskie z Anitą Róg i promocję jej nowego tomiku poezji „Memento vitae”. Spotkanie odbędzie 23 września 2019 o godz. 11.00 w sali odczytowej Biblioteki Głównej. Anita Róg pochodzi z Porąb Dymarskich. Obecnie studiuje romanistykę na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Jest członkiem Mieleckiego Towarzystwa Literackiego oraz Związku Literatów Polskich.

DSC 02Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu, wzorem lat ubiegłych, włączyła się 7 września do 8 edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka wybrała, spośród zgłoszonych propozycji, osiem nowel polskich autorów: Elizy Orzeszkowej Dobra pani, Marii Konopnickiej Dym, Bolesława Prusa Katarynka, Bruno Schulza Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą), Władysława Stanisława Reymonta Orka, Stefana Żeromskiego Rozdzióbią nas kruki, wrony…, Henryka Sienkiewicza Sachem, Henryka Rzewuskiego Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy).

galeria149

Galeria „Okno” prezentuje wystawę „Sentymentalne spotkania z kolorem”-  malarstwo uczestników Klubu Plastyka Amatora z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

plakatBSzwedom

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka, 17 września 2019 roku z czytelnikami spotkał się Bogusław Szwedo prezentując swój kolejny, V  już,  tom Tarnobrzeskiego Słownika Biograficznego. Słownik zawiera 52 biogramy osób, zarówno tych, którzy urodzili się w Tarnobrzegu, a później rodzinne miasto rozsławili swą pracą i osiągnięciami, jak i tych, którzy przybyli do Tarnobrzega i choć mieszkali tu ledwie przez „kilka chwil”, wpisali się na trwałe w historię tarnobrzeskiej wspólnoty.

001x

W ramach programu „Lato w mieście” Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zorganizowała szereg spotkań literackich, plastycznych i edukacyjnych. Przez dwa miesiące dzieci miały możliwość korzystania z różnorodnych propozycji przygotowanych przez bibliotekarzy, w trakcie których, w formie dobrej zabawy, otrzymały niezwykłą porcję wrażeń. Łącznie w ramach akcji „Lato w mieście 2019” przeprowadzono 230 spotkań, w których udział wzięło 2231 osób.

galeria Galeria „Okno” prezentuje wystawę „Odnaleziona pasja – malarstwo Haliny Całki”. Autorka prac jest mieszkanką Tarnobrzega, absolwentką tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego. Przez wiele lat pracowała w „Siarkopolu”. Obecnie na emeryturze. Jest uczestniczką zajęć na Uniwersytecie III Wieku.