Newsflash

DSC 0172mWe wtorek, 14 marca, odbyła się kolejna lekcja edukacyjna pt. „QR kody – czytanie na ekranie”. Uczestniczyli w niej – tym razem – uczniowie 4 kl. ze Szkoły Podstawowej nr 4. Z zapałem odnajdywali ukryte między regałami kody QR, które po sczytaniu tabletem, odsyłały do kolejnych zadań.

Czytaj więcej...

DSC 0031mDzień Kobiet w Bibliotece upłynął pod znakiem „dziewczyńskiej” literatury i „dziewczyńskich” bohaterek bajek i książek dla dzieci. Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie uczestniczyli w lekcji pt. „Kobiety i dziewczyny w książkach dla dzieci”. 

Plakat spotkanie w MBP 1m

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza, 17 marca o godz. 17.00, na spotkanie z Jolantą Tworek, promujące jej nowy zbiór wierszy „Przyrodyki - czyli wierszowane spotkania z przyrodą - część druga”.

Jolanta Tworek – od prawie 20 lat nauczycielka przyrody, biologii i geografii w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu chętnie obserwuje przyrodę i lubi ją fotografować.

DSC 0098m

W czwartek, 9 marca 2023 roku, w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, gościła Ewelina Miśkiewicz, pisarka związana z Tarnobrzegiem, promując swoją książkę „Nasza pierwsza piosenka”. Literacką drogę rozpoczęła jako Ewelina Dyda, wydając w 2017 roku powieść kryminalną „Zła waluta”, a następnie w 2018 roku„ Przychodzę nie w porę”. 

DSC 764wycinekm

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu i Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega wspólnie zorganizowały spotkanie „O Paniach na Dzikowie”, którego gościem była, Monika Chwałek – Oczkowska, związana z Tarnobrzegiem romanistka, pasjonatka historii rodu Tarnowskich, zafascynowana zwłaszcza postacią Walerii. Wynikiem tej fascynacji jest zarówno książka "Moje podróże. Pamiętniki Walerii Tarnowskiej” w doskonałym przekładzie Pani Moniki jak i „Zapomniana kronikarka czasów minionych” Jej autorstwa.

IMG 20230301 130900300m1 marca na buziach 5-latków z Przedszkola nr 13, które odwiedziły Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej, pojawiły się… piegi. Tak przedszkolaki świętowały Dzień Piegów. Poznały Krysię – jedną z bohaterek książki M. Strzałkowskiej „Rady nie od parady” a także innych sławnych piegowatych bohaterów.