DSC 0087

"Spichlerz zaczarowany" to opowieść o niezwykłym budynku w Tarnobrzegu,będącym dzisiaj siedzibą ważnej placówki muzealnej. Wcześniej, przez blisko półtorawieku, przechowywano w nim zboże, a od ponad ćwierćwiecza przechowuje się wjego murach liczne pamiątki przeszłości.

DSC 0048Podsumowanie konkursu plastycznego „Nowe przygody Reksia”, zorganizowane 27 czerwca w sali odczytowej Biblioteki Głównej, zgromadziło uczestników konkursu, ich rodziców, dziadków i rodzeństwo. Spotkanie rozpoczęto głośnym czytaniem fragmentów książek o Reksiu. Zabawne i pouczające historie, przeczytane przez dzieci uczestniczące w konkursie, wprowadziły wszystkich w świat przygód sympatycznego bohatera.

GALERIAWystawa w Galerii „Okno” „Stworzone dłutem i pędzlem prace Leszka Kwiatkowskiego” jest kolejną prezentacją twórczości artystów związanych z Tarnobrzegiem. Tym  razem możemy oglądać rzeźby i akwarele Leszka Kwiatkowskiego.

1Ogólnopolski Tydzień Czytania to doroczne święto obchodzone nieprzerwalnie od 2001 roku w bibliotekach w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Również w naszej Bibliotece jest od lat stałym i dużym wydarzeniem. W czasie tegorocznych obchodów pod hasłem "Czytanie łączy", w Bibliotece Głównej i filiach bibliotecznych odbywały się spotkania głośnego czytania, którym towarzyszyły pogadanki, zajęcia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

galeria135Ekspozycję tworzą obrazy namalowane na płótnie inspirowane przyrodą. Tematem są kwiaty i pejzaże. Zofia Tutaj mieszka i tworzy w Chmielowie. Jest absolwentką Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego w Krośnie. Malarstwem interesowała się od zawsze, ale sprawy rodzinne i zawodowe nie pozwalały, by ta pasja mogła się rozwijać.