kazimierskim

Interesujących opowieści o Ameryce, jej mieszkańcach i ich zwyczajach oraz o Polonii mieli okazję wysłuchać uczestnicy spotkania z Arkadiuszem Kazimierskim, który w minioną środę 3 lipca b.r. w sali odczytowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M. Marczaka promował swoją książkę p.t. "Puławianin i Dziewucha". Arkadiusz Kazimierski urodził się w 1973 roku w Mielcu. Jest chemikiem.

plakatlalkim

„Lalki świata” to ekspozycja przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu z myślą nie tylko o najmłodszych. Lalki towarzyszą człowiekowi niemal od zawsze. Najczęściej stanowią ulubioną zabawkę dzieci, bywają też souvenirem, elementem dekoracyjnym, obiektem kultu, podziwu i magii a dla kolekcjonerów wielkim marzeniem. Mają również znaczenie symboliczne a ubrane w tradycyjne, narodowe stroje ludowe, ukazują kulturę danego państwa czy regionu.

skan048m

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w konkursie internetowym IDOL Województwa Podkarpackiego 2019, zorganizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, nominowana w kategorii Placówka Kultury zdobyła najwyższy wynik i zajęła I miejsce.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy oddali na nas swój głos i gratulujemy również zwycięzcom w pozostałych kategoriach.

plakat orzelmalyStanisław Orzeł (1911 - 1978) w Tarnobrzegu znany był jako nauczyciel, społecznik, pisarz i dziennikarz gazety zakładowej w Kopalni i Zakładach Przetwórczych Siarki. W 1951 r. wydał pierwszą powieść "Pod Łysicą", a potem do 1969 r. trzy następne: "Chmurne lata", "Kamienista droga", "Zbój świętokrzyski". Prace nad kolejną powieścią przerwała śmierć autora.

26 15598245832 3007 czerwca 2019 roku, punktualnie o godzinie dziesiątej w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, placówkach kultury, w gronie kolegów, przyjaciół, z nauczycielami lub rodzinnie, odbyło się w całej Polsce wiele spotkań głośnego czytania. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” promuje czerpanie radości z czytania, tak by przestało być dla dzieci i młodzieży, jedynie przymusem i przykrym obowiązkiem.