Newsflash

galeria 130

W Galerii „Okno” prezentowana jest wystawa „Tajemniczy świat w rysunkach i grafice Barbary Komanieckiej”.

Z twórczością autorki mieszkańcy miasta zetknęli już się na zbiorowych ekspozycjach w Galerii. To druga jej indywidualna wystawa w tym miejscu. Barbara Komaniecka jest tarnobrzeżanką. Obecnie mieszka i pracuje w Rzeszowie.

Czytaj więcej: „Tajemniczy świat w rysunkach i grafice Barbary Komanieckiej”.

czytaj.pl

Czytaj PL – jedna z  największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedyna taka w Polsce opanowała już blisko 500 miast i mniejszych miejscowości na terenie całego kraju. Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział także 10 miast zagranicznych.

DSCN1724Oddział dla dzieci Biblioteki Głównej, 5 listopada, włączył się w obchody Międzynarodowego  Dnia Postaci z Bajek.  Bajki i baśnie  towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, uczą i bawią. Aby zaakcentować obecność bajek w życiu małego czytelnika Biblioteka  zaprosiła na spotkanie 6-latki z Przedszkola nr 13. Na dzieci czekały  pluszowe maskotki przedstawiające ulubionych bohaterów bajek.

plakat2

Zapraszamy, 21.11 b.r. o godz. 17.00, na spotkanie z Włodzimierzem Kłaczyńskim i promocję najnowszej powieści p.t. "Wnucek".

Włodzimierz Kłaczyński – pisarz, z zawodu lekarz weterynarii. Autor powieści i dzienników, po które ciągle sięgają czytelnicy. Za debiut uważa się „Popielec” (1981 r.) – powieść, która bardzo szybko zyskała popularność. Na jej podstawie Telewizja Polska zrealizowała serial Następnie ukazały się „Wronie pióra” i „Anioł się roześmiał”.

Plakat wystawa J Iskra

Jolanta Dąbrowska - Iskra jest autorką obrazów olejnych i gobelinów. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim, studiowała na ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Przez wiele lat pracowała jako projektant wzorów w Fabryce Firanek Wisan w Skopaniu. Artystka uczestniczyła w licznych plenerach malarskich, podczas których doskonaliła swój warsztat.

dsc 0103W dniu 26 października, w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej 6-latki z Przedszkola nr 3 w Tarnobrzegu poznawały magiczny świat matematyki. Z fragmentu książki Grzegorza Kasdepke  „ Do trzech odlicz” dowiedziały się ,że „ matematyka wprowadza człowieka w błąd ( …) jeżeli ktoś jej nie zna  za dobrze..”.

DSC 0062Co roku w Polsce w dniu 25 października obchodzony jest Dzień Kundelka. Jest to święto wszystkich wielorasowych psów. Z tej okazji do Oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zawitali uczniowie I klasy Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu.