1Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu rozpoczęła w tym roku cykliczne spotkania z książką dla przedszkolaków. Odbywają się one pod hasłem „Poeci dla dzieci”. Na biblioteczne spotkanie z wierszami polskich poetów przyszły zaprzyjaźnione  z biblioteką dzieci z Przedszkola nr 4  „Niezapominajka”.

plakat rutkowskiZ czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, 5 kwietnia b.r. , spotkał się Jan Stanisław Rutkowski - dziennikarz, poeta, autor zbioru wierszy "Kolekcjoner chwil", laureat wielu nagród, m.in. I nagrody w V Ogólnopolskim Konkursie Poezji im. Zbigniewa Herberta (2007) oraz licznych wyróżnień w konkursach poetyckich

DSC 0001W szkoleniu "Polona i Academica - miliony publikacji w każdej bibliotece", które poprowadził, 14.03.2018, Iwo Hryniewicz - pracownik Biblioteki Narodowej, udział wzięli bibliotekarze z bibliotek publicznych, szkolnych, biblioteki pedagogicznej i uczelnianej. Pierwsza część szkolenia poświęcona była POLONIE - największej i najnowocześniejszej bibliotece cyfrowej w Polsce oferującej bezpłatny dostępu do zdigitalizowanego piśmiennictwa polskiego.

plakatmysliwiec

Bogdan Myśliwiec, tarnobrzeski fotograf i fotoreporter. Obserwator życia i dokumentalista. Laureat wielu konkursów fotograficznych, zarówno w kraju jak i za granicą. Autor i współautor kilkudziesięciu wystaw a także publikacji o Tarnobrzegu

galeria 132 W Galerii „Okno” już po raz czwarty można oglądać prace sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu. Wystawa „Minęło dziesięć lat…” to malarstwo 13 seniorów, którzy co tydzień spotykają się na zajęciach w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu przy ulicy Wyszyńskiego 10. Pomysł utworzenia grupy powstał w 2008 roku.