Domoradzka plakatm

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka zaprasza na promocję książki Elżbiety Domoradzkiej pt. „Moje drogi do świętych”, która odbędzie się 14 lutego 2020 roku o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej. Pani Elżbieta Domoradzka urodziła się w Nowym Sączu, od wielu lat mieszka w Tarnobrzegu. Jest nauczycielką matematyki w Zespole Szkół nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

Czytaj więcej: Promocja książki Elżbiety Domoradzkiej „Moje drogi do świętych”

skan011maly

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu oraz Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega zapraszają na promocję książki Walerii hr. Tarnowskiej „Moje podróże”, która odbędzie się 7 lutego 2020 roku o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej. Jesienią ubiegłego roku minęła 170 rocznica śmierci hr. Walerii Tarnowskiej, współtwórczyni Kolekcji Dzikowskiej. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega wydało interesujący zapis jej podróży do Włoch z lat 1803-1804, którą pani na Dzikowie odbyła w towarzystwie swojego ojca Waleriana Stroynowskiego oraz męża Jana Feliksa Tarnowskiego.

czytelnik plakatm1

Zapraszamy do Biblioteki Głównej na uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Czytelnik Roku 2019”, która odbędzie się 30 stycznia 2020 roku o godz. 16.00. Imprezą towarzyszącą będzie spotkanie z Jackiem Łapińskim, prawnikiem, działaczem społecznym i samorządowym, redaktorem naczelnym portalu lokalnego, autorem książek „Dlaczego warto czytać?”, „Jak być lepszym?” oraz publikacji na temat prawa. 

instrumenty plakatmW Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu w dniach 29.01.2020 do 06.03.2020 prezentowana będzie wystawa „Ludowe instrumenty muzyczne Podkarpacia” przypominająca instrumenty dawnych kapel oraz narzędzia dźwiękowe występujące na Podkarpaciu. Zobaczyć tu będzie można proste drewniane kołatki, terkotki i grzechotki. Gwizdki, gwizdałki i gliniane kogutki pełniące zarówno funkcję instrumentów sygnałowych jak i dziecięcych zabawek.

iglamalowanem

Danuta Rehman (Rojowicz) - tarnobrzeżanka, młoda emerytka, ale dojrzała hafciarka-artystka… Mija ćwierćwiecze Jej drogi wytyczonej przez igłę z nitką. Swoją potrzebę piękna odnajduje wciąż haftując duże i małe pejzaże, kwiaty i postacie.

ferie2020 01m

Zapraszamy do Biblioteki Głównej oraz filii bibliotecznych na „Ferie pełne bajek”. Jak co roku na dzieci i młodzież czekać tam będzie wiele atrakcji, takich jak, zajęcia literacko-plastyczne, zabawy integracyjne, gry edukacyjne czy gry i zabawy stolikowe, które urozmaicą czas wolny od obowiązków szkolnych i pozwolą spędzić go w kreatywny sposób. Program zajęć prezentujemy poniżej.