Informujemy, że na podstawie §10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 30 listopada 2020 roku Biblioteka Główna oraz filie biblioteczne obsługiwać będą użytkowników w dotychczasowych godzinach pracy znajdujących się na stronie mbp.tarnobrzeg.pl

Jednocześnie nadmieniamy, że obowiązują stosowane dotychczas w czasie pandemii COVID-19 środki profilaktyczne zapewniające bezpieczeństwo pracowników i czytelników:

1) noszenie maseczek w pomieszczeniach biblioteki,

2) dezynfekcja rąk oraz rękawiczki ochronne,

3) obowiązek zachowania dystansu, co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece,

4) wyznaczona, w zależności od powierzchni, liczba osób jednocześnie przebywających w bibliotece,

5) utrzymana będzie 3- dniowa kwarantanna dla zbiorów.

Aby skrócić czas pobytu w bibliotece zachęcamy czytelników do korzystania z katalogów znajdujących się na naszej stronie i zamawiania on-line lub telefonicznie wybranych książek. Osoby, które będą chciały tylko zwrócić książki wypożyczone w Bibliotece Głównej mogą korzystać z wrzutni.

festiwalmJuż dzisiaj zaczynamy nasz kotkowy i jachowiczowy festiwal Oczywiście zaczniemy bajkami, a więc do akcji wchodzi Marcin Raś, który o 15.00 przeczyta specjalnie dla Was słynnego "Chorego kotka". Jego czytanki będą nam towarzyszyć przez kilka najbliższych dni A o godz. 18.00 warsztaty plastyczne z Joanną Zając-Slapničar.

PlakatgmPan Stanisław Lubacz, Francuz z urodzenia, Tarnobrzeżanin z wyboru od kilkudziesięciu lat, w domowym zaciszu, przy użyciu cieniutkiej miedzianej blachy, dłutek, rylców i młoteczków „wypukuje” swoje obrazy. Inspiracji, niezmiennie od lat, szuka w dziejach Polski, życiorysach wybitnych Polaków, heraldyce, motywach religijnych.

Plakat Myśliwiec1m

Bogdan Myśliwiec – fotoreporter i podróżnik, autor kilku albumów fotograficznych, specjalizuje się w fotografii reportażowej i przyrodniczej. Jest absolwentem Akademii Fotografii przy Ministerstwie Kultury i Sztuki (1984).

W swojej wieloletniej pracy zawodowej związany był z wieloma gazetami w regionie: Dziennikiem Super Nowości, Echem Dnia, Tygodnikiem Nadwiślańskim, Sztafetą, a także magazynem lifestylowym Ludzie Sukcesu.

121099475 3323232Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu po raz kolejny już włącza się do VI ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK, która przebiegać będzie pod hasłem „Klimat na czytanie”. Klimat na czytanie, czyli dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości korzystania z innych form upowszechniania kultury. Książka  to najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki.

maria obrowskamZ pochodzenia góralka bieszczadzka. W 1988 roku otrzymała dyplom ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od 1972 r. mieszka w Tarnobrzegu. Przez wiele lat pracowała w Tarnobrzeskim Domu Kultury jako instruktor ds. plastyki. Dwukrotnie otrzymała stypendium Wojewody Tarnobrzeskiego. Wielokrotnie uczestniczyła w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych. Obecnie jest na emeryturze i wolny czas poświęca swojej pasji. Zajmuje się malowaniem i rysowaniem.