Newsflash

Konkurs „Siejmy łąki kwietne” - rozstrzygnięty!

kwietne laki2024mZapraszamy na uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Siejmy łąki kwietne”. Głównym punktem spotkania, które odbędzie się 24.04.2024 o godz. 16.00 w Budynku Głównym Biblioteki przy ul. Szerokiej 13 w Tarnobrzegu, będzie ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom.

Czytaj więcej...

Galeria Okno – twórczość Ewy Wasilkowskiej

wasilkowska mW oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka swoje prace prezentuje pani Ewa Wasilkowska z Tarnobrzega. Pokaźny „Wodospad”, hortensje czy Róże to tylko kilka przykładów z bogatego dorobku twórczego autorki.

Mówiła mi Mama – spotkanie z Dorotą Kozioł - relacja

koziolmSpotkanie z Panią Dorotą Kozioł, było kolejnym elementem programu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr.  Michała Marczaka w Tarnobrzegu w ramach obchodów Roku Marii Kozłowej.

O książkach, które ,,piszą się same” - relacja ze spotkania z Magdaleną Majcher w Filii nr 1

DSC04246mm

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu działającej na os. Serbinów, 4 kwietnia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć Panią Magdalenę Majcher, autorkę poczytnych powieści. Cenionych wśród czytelników za realizm i poruszanie trudnych życiowych tematów, a w dodatku napisanych lekkim piórem.

Wielkanocne spotkania w Bibliotece

F31miniŚwięta, święta i po świętach… a także po wielkanocnych spotkaniach i zajęciach, które odbywały się w bibliotecznych filiach. W Filii nr 1 na os. Serbinów maluchy z okolicznego przedszkola wysłuchały bajki M. Strzałkowskiej pt. „Wielkanoc” oraz stworzyły tekturowe pisanki.