DSCN512514 października 1926 rok to dzień urodzin Kubusia Puchatka, mieszkańca Stumilowego Lasu. W Filii nr 1 MBP urodziny obchodziliśmy 15.10.2018 roku. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono dzieci jednego z osiedlowych przedszkoli.

Czytaj więcej: 92 urodziny Kubusia Puchatka w Filii nr 1

139mTo już trzecia wystawa indywidualna tej autorki. Ekspozycję tworzą obrazy na płótnie namalowane farbami akrylowymi i olejnymi a także pastele i motywy z bursztynem. Tematem prac jest Sandomierz – miasto gdzie mieszka i tworzy autorka.

kiermaszmW ramach Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka odbędzie się kiermasz książki katolickiej Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu. Zapraszamy, 18.10.2018, w godz. 10.00 - 16.00 do skorzystania z bogatej oferty Wydawnictwa.

 

 

 

 

   

DSCN5095Od 17 lat, 29 września, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który upamiętnia urodziny Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcą i inicjatorem święta  jest Polska Izba Książki.

kodowaniemW ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania oraz Senioriady 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zorganizowała "Międzypokoleniowe warsztaty kodowania". W sobotę, 6 października, podczas warsztatów prowadzonych przez Dorotę Deroń - Ambasadora eTwinning oraz Aleksandra Wrońskiego z Podkarpackiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli uczestnicy dowiedzieli się czym jest kodowanie i po co organizuje się Europe Code Week.

DSC 0074

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu już po raz siódmy, 8 września, włączyła się do akcji Narodowego Czytania ogłaszanej od 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W pierwszym roku Polacy czytali "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, w kolejnych latach "Zemstę" Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

01

W wakacyjne przedpołudnia agendy i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu rozbrzmiewały głosem i śmiechem najmłodszych czytelników. Wśród nich byli zarówno mieszkańcy Tarnobrzega jak i ci, którzy w naszym mieście spędzali wakacyjny czas. Niezwykle bogata oferta sprawiła, że dzieci każdego dnia mogły brać udział w różnego rodzaju zajęciach.