PlakatJolantaTworekm

Moją pasją od zawsze była przyroda, jej piękno zdumiewa mnie niezmiennie – pisze o sobie Jolanta Tworek. Nigdy nie bywa nudna i całkowicie poznana, toteż lubię ją podglądać i odkrywać. Umożliwiają mi to praca w szkole i prywatne podróże. Równie chętnie od dawna czytam poezje Tuwima, Leśmiana czy Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i już na studiach sama pisałam pierwsze wiersze do szuflady. Brakowało mi odwagi, aby je komuś pokazać. Dopiero moi bliscy i przyjaciele zachęcili mnie do tego i tak powstał pierwszy,a teraz drugi (mam nadzieję, że nie ostatni) tomik.

podsumowaniekonkursumZapraszamy, 16 grudnia 2019 roku o godz.16.00,  na spotkanie z Bogdanem Myśliwcem oraz wręczenie nagród laureatom konkursu „Chwila z książką”. Bogdan Myśliwiec jest znanym tarnobrzeskim fotografem i fotoreporterem, laureatem wielu nagród w konkursach fotograficznych organizowanych w kraju i za granicą, uczestnikiem wypraw podróżniczo-fotograficznych organizowanych przez stowarzyszenie „Pakuj Plecak”, twórcą i współtwórcą wielu wystaw a także autorem wydawnictw albumowych.

wystawam.grelamMagdalena Grela urodzona w Tarnobrzegu, od 2015 r. związana zawodowo z Rzeszowem. Swoją przygodę z aparatem rozpoczęła od fotografowania koncertów muzycznych. Interesuje się fotografią socjologiczną i reportażem. Najchętniej fotografuje ludzi na targach staroci, zarówno sprzedawców, jak i potencjalnych klientów. Należy do nieformalnej społeczności fotografów z Rzeszowa „Dokumentalni”, gdzie narodził się pomysł na realizację reportażu o osobach niewidomych, który ostatecznie pani Magdalena zrealizowała sama.

DSCN7441mDzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, obchodzony był hucznie w agendach i filiach bibliotecznych. Kierowniczka filii nr 8 na Przywiślu odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 2 w Tarnobrzegu by przeczytać im książeczkę pt. „Nie bój się misiu!”, a bibliotekarka z Oddziału dla dzieci filii nr 1 na Serbinowie Przedszkole nr 17. Filia nr 1 gościła także 3-latki z Przedszkola nr 12 oraz 5-cio i 6-ciolatki z Przedszkola Katolickiego.

kapitanmPromocja książki „Kapitan”, wydanej w 100-lecie Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu, odbyła się 28 listopada 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Gośćmi spotkania byli Joanna Czyszczoń, autorka wywiadu z Ziemowitem Barańskim oraz Tomasz Nowotarski – uczeń kapitana. Wydawnictwo reprezentowali: ks. Leszek Pachuta – dyrektor oraz Marta Żurawiecka – dyrektor ds. wydawniczych.

wystawa0mWojewództwo podkarpackie to region szczególny. Ze względu na piękno krajobrazu i bogactwo kultury należy do najpopularniejszych regionów turystycznych w Polsce. Szczególny urok mają Bieszczady, raj dla turystów pragnących odpocząć w otoczeniu nieskażonej przyrody, ale tak że dla fotografów.