Newsflash

cpcd02mOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to kolejna akcja promująca wartościową literaturę, do której rokrocznie włącza się Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu poprzez organizację różnorodnych wydarzeń czytelniczych i edukacyjnych.

pszczoły1mOkazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności były obchody Światowego Dnia Pszczół, które przypadają na 20 maja. Ten dzień jest także wspaniałym pretekstem do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów. Wspólnie zastanawiali się nad tym uczestnicy spotkań zorganizowanych w filiach bibliotecznych.

leliwamMiejska Biblioteka Publiczna im dr. Michała Marczaka zaprasza 27 maja 2022 roku o godz. 17.30 na promocję książki „Radio Leliwa. Radio stworzone z pasji” poświęconej 30 letniej historii tarnobrzeskiej rozgłośni „Leliwa”. Książki nieco nostalgicznej ale też pełnej humoru, anegdot i wspomnień. W październiku 2022 roku minie 30 lat, kiedy w fale eteru popłynęły dźwięki piosenki „Radio GaGa” zespołu Queen.

DSC 5991mW czwartek, 12 maja 2022 roku, na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu zakończono realizację projektu „Literatura na pięciolinii” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocja Kultury - państwowego funduszu celowego. W sercu miasta spotkały się wszystkie środowiska zaangażowane w jego realizację prezentując efekty działań ukazujących rolę literatury w kształtowaniu zarówno rozwoju emocjonalnego jak i relacji międzypokoleniowej. 

7tydzienbibliotekW tym roku odbył się dziewiętnasty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło tej edycji „Biblioteka – świat w jednym miejscu” obrazowo pokazywał bibliotekę, jako miejsce niezwykłe – łączące mikro i makrokosmos jednocześnie, bowiem w czterech ścianach (nierzadko znajdujących się na niewielkiej powierzchni) ukrywa się cały świat. Wystarczy wejść – i będąc w bibliotece można być wszędzie a także dowiedzieć się wszystkiego, zdobyć informacje na każdy temat.