Krótkoterminowe wypożyczenia księgozbioru prezencyjnego na zewnątrz prowadzi Czytelnia Główna. Szczegółowe zasady wypożyczeń krótkoterminowych reguluje § 23 Regulaminu Udostępniania Zbiorów MBP.

39-400 Tarnobrzeg, ul. Szeroka 13, tel 15 822-47-45, wew. 11

Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek- 9.00 - 18.00
sobota- 8.00 - 15.00

DSC 0037

Wypożyczalnia dla dorosłych oferuje bogaty zbiór literatury pięknej klasycznej i współczesnej, lektur szkolnych i ich opracowań krytyczno-literackich. Ponadto  gromadzi i udostępnia literaturę popularnonaukową, naukową oraz publikacje regionalne. Księgozbiór Wypożyczalni jest systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze nabywane zgodnie ze składanymi przez czytelników propozycjami oraz na bieżąco prowadzoną analizą rynku wydawniczego.

Ogółem zbiory Wypożyczalni na dzień 31 grudnia 2018 r. liczyły 36 153 wol., w tym

• 22 469 wol. literatury pięknej dla młodzieży i dorosłych,
  • 13 684 wol. literatury popularnonaukowej i naukowej.

Pracownicy Wypożyczalni udzielają informacji i porad w zakresie doboru literatury,  korzystania ze zbiorów i katalogu on-line. Ponadto przyjmują wycieczki szkolne i prowadzą lekcje biblioteczne, których głównym celem jest zapoznanie z działalnością i zasadami korzystania z Wypożyczalni.

DSC 0023

Zasady korzystania z usług Biblioteki określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu dostępny w Wypożyczalni dla dorosłych.

Organizujemy promocje książek i spotkania z ich autorami, m.in. w ramach takich cykli, jak: "Książka z autografem", "Debiuty", "Z książką na walizkach".

Biblioteka organizuje wystawy o różnorodnej tematyce, skierowane do różnych grup odbiorców. Prezentujemy literaturę oraz twórczość artystyczną nie tylko mieszkańców naszego miasta i regionu.

W  Oddziale muzyczno-fonograficznym Filii nr 1 na Osiedlu Serbinów, ul. Marii Dąbrowskiej 31A dostępnych jest ponad 2 tys. audiobooków na płytach CD mp3. Zachęcamy do korzystania z bogatej kolekcji przeznaczonej zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

Link do katalogu Audiobooki i Czytaki