33

34

38

37

Dużą część form stanowią zajęcia literacko-plastyczne, bazujące na wybranych tekstach literackich i wykorzystujące aktywność manualną uczestników. Pokazują także świetnie, jak w kreatywny sposób można wykorzystać słowo pisane. Z kolei, uwielbiane przez dzieci, zajęcia plastyczne i artystyczne dają nieograniczoną przestrzeń dla wyobraźni. Przy użyciu papieru, tektury, farb, kredek, bibuły, masy solnej można będzie wyczarować ciekawe prace plastyczne, zarówno płaskie, jak również przestrzenne, a także sprawdzić się w wielu technikach tj. kolaż, origami czy iris folding. Zajęcia edukacyjne łączące w sobie zabawę i naukę pozwolą odkryć nową wiedzę np. na temat dalekiej Północy czy świata krasnoludków, a także uruchomić „szare komórki”. Wśród nich znajdą się rebusy, krzyżówki, zagadki, gry planszowe oraz quizy wprowadzające elementy grywalizacji. Doskonalenie koncentracji a także umiejętności integracji i współdziałania w grupie zapewnią zajęcia interaktywne oparte na kodowaniu i escape roomach. Oprócz tego w bibliotekach przewidziano także głośne czytania oraz zajęcia muzyczne polegające na wspólnym śpiewaniu kolęd. Dodatkowo przez całe ferie w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej trwać będzie zabawa czytelnicza pt. „Choinka pełna życzeń”. Każdy kto wypożyczy książkę będzie mógł wybrać bombkę ze świątecznym zadaniem. Zachęcamy także do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Zimowe czary-mary”, jak również do udziału w bibliotecznej Akcji Zima mając nadzieję, że w ciekawy i aktywny sposób pozwoli ona wszystkim uczestnikom spędzić czas ferii.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu plastycznego tutaj

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW