DSC 1kanios

Mariusz Kanios, autor poczytnych kryminałów i właściciel Wydawnictwa Piąte Marzenie, po raz pierwszy stanął twarzą w twarz z czytelnikami swoich książek. Na jego pierwsze, autorskie spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu, przybyło liczne grono sympatyków twórczości autora i gatunku.

W gronie słuchaczy znaleźli się czytelnicy, którzy przeczytali wszystkie (już cztery) powieści pisarza, dawni nauczyciele, znajomi i przyjaciele po piórze.Pan Mariusz z dużą swadą opowiadał o swojej twórczej pasji, warsztacie i drodze, jaką przeszedł do „zawodowego” pisania kryminałów. Z sali padło wiele pytań od uczestników spotkania, na przykład o źródło pomysłów na książki, o to jak wygląda zwykły dzień pisarza, a nawet o to skąd czerpał pomysły na okładki. Ze strony czytelników posypały się też miłe słowa odnośnie ich wrażeń podczas lektury książek autora. Na spotkaniu, zgodnie z zapowiedzią, autor wylosował numer kuponu, którego to właściciel obdarowany został ostatnią Jego książką, oczywiście z autografem. Dostępne egzemplarze poszczególnych tytułów także rozeszły się bardzo szybko, a przy stoliku autora ustawiła się długa kolejka po autograf. Pan Mariusz Kanios zapowiedział wydanie kolejnej części nowej serii, co ucieszyło przybyłych na spotkanie czytelników.

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW