1

34

38

37

Uczniowie przypomnieli sobie najbardziej znane bohaterki książek, bajek, baśni oraz legend, a następnie sprawdzili swoją wiedzę bezbłędnie rozwiązując test. Niezwykle miłym akcentem spotkania było odśpiewanie przez uczestników tradycyjnego „Sto lat” dedykowanego bibliotekarkom oraz wręczenie im symbolicznego kwiatka. Również z tej okazji bibliotekarka z Filii nr 8 na os. Przywiśle odwiedziła grupę 6-latków z Przedszkola nr 2 oraz Przedszkole nr 1, aby literacko uczcić ten dzień. Dzieci z zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały dwóch bajek: „Calineczka” H. CH. Andersena i „Była sobie dziewczynka” P. Dobrego, Ł. Majewskiego. Oprócz czytania były też rozmowy o dziewczynkach i kobietach… O tym, jak są ważne, jak różne i że „mogą wszystko”! Z kolei do grupy 3-latków z Przedszkola nr 2 zawitała bibliotekarka z Oddziału dla dzieci Biblioteki Głównej. Przedszkolaki oglądały książeczki o księżniczkach, królewnach a także o małych dziewczynkach. Oprócz bibliotekarki opowieści o małych kobietkach czytały także zaproszone babcie, mamy oraz ciocie.

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW