1

34

38

37

Pełna sala gości i wiele pytań. Tak można po krótce zrelacjonować spotkanie z Beatą Ufniarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. W czwartek, 6 czerwca 2024 roku tarnobrzeżanka, mieszkająca ponad dwadzieścia lat w Wietnamie promowała swoją książkę p.t. "Ale Sajgon!". Książka dokładnie w tym dniu ukazała się w wersji papierowej, z czego bardzo cieszyli się uczestnicy spotkania. Przywiezione na spotkanie przez autorkę egzemplarze rozeszły się niczym przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.

Przypomnijmy, że książka swój debiut miała 17 maja tegoż roku, w wersji e-booka. W trakcie spotkania Pani Beata w barwny, okraszony anegdotami sposób opowiedziała zarówno o motywacji, jaka jej towarzyszyła przy podjęciu decyzji o zmianie miejsca zamieszkania, zabawnych sytuacjach wynikających z różnic kulturowych jak również o dniu codziennym w tym, dla wielu z nas, egzotycznym kraju. Odnosząc się do swojej książki, przyznała, że wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób, zdarzeń i miejsc jest nieprzypadkowe, gdyż to co opisała, zdarzyło się naprawdę. W drugiej części spotkania Pani Beata, niczym przewodnik turystyczny, odpowiedziała na liczne pytania, których rozpiętość tematyczna była bardzo szeroka. Od cen wynajmu mieszkania, smaku tradycyjnych wietnamskich potraw aż po struktury polityczne kraju. Na zakończenie, odwracając role, Pani Beata przeprowadziła mini konkurs z nagrodami na temat wiedzy o kraju, w którym czuje się jak w swojej drugiej ojczyźnie.

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW