Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy współudziale bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, oficjalnie 2 września rozpoczął II edycję realizacji zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Miasta pt. "Książko ratuj! Terapeutyczna moc literatury." Jego nadrzędnym celem jest przeciwdziałanie patologiom i uzależnieniom społecznym wśród dzieci i młodzieży. W ramach zadania, którego realizacja przewidziana jest do 30 listopada br. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz wszystkich filiach osiedlowych przeprowadzone zostaną spotkania głośnego czytania. Spotkania, które skierowane będą do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprowadzą bibliotekarze w oparciu o wartościową, terapeutyczną literaturę dostępną w naszej bibliotece. Zajęcia związane będą z rozwijaniem kompetencji społeczno-emocjonalnych dzieci oraz wspieraniem ich w radzeniu sobie z konkretnymi problemami.
W poniedziałek 30 września w Bibliotece głównej uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych spotkają się na zajęciach warsztatowych z autorką poczytnych i lubianych książek dla dzieci Aliną Przydatek. Podczas kreatywnych zajęć z Kiciotopii, wspólnie z autorką będą odkrywać w sobie odwagę i uczyć się, w jaki sposób podejmować właściwe decyzje.
W ramach zadania publicznego przewidziane są również spotkania warsztatowe z młodzieżą, które poprowadzą panie terapeutki z tarnobrzeskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, które na co dzień zajmują się problemami uzależnień wśród dzieci i młodzieży.
Zapraszamy – przedszkola i szkoły – do kontaktu z biblioteką i udziału w spotkaniach głośnego czytania oraz rozmowach o małych wielkich problemach naszych dzieci.