FB 1200x628mMiejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka już po raz osiemnasty włączyła się do ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” zachęcało do odwiedzania bibliotek i poszukiwania interesujących nas książek oraz udziału w organizowanych imprezach czytelniczych. Pozwoliło również  popatrzeć na bibliotekę, jako na miejsce, które nic nie wymusza, a jedynie zaprasza, pozostawiając pełną dowolność w skorzystaniu z tego zaproszenia. Dlatego też serdecznie zachęcaliśmy do udziału w ciekawych i zróżnicowanych propozycjach przygotowanych przez bibliotekarki, odbywających się zarówno w formie wirtualnej, jak i tradycyjnej. 

Wśród różnorodnych form tradycyjnych największym powodzeniem cieszyła się, odbywająca się 10 maja, akcja „Książka z niespodzianką”, podczas której do wypożyczonych książek  rozdano we wszystkich bibliotekach aż 130 niespodzianek. Natomiast dzięki, trwającej pięć dni akcji „Znajdziesz je w bibliotece” powstały, na banerach umieszczonych przed bibliotekami, imponujące listy tytułów książek polecanych przez dzieci i dorosłych. Swój ogromy wkład w jej powstaniu mieli uczniowie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej nr 3.

Dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie uczestniczyły także w głośnych czytaniach oraz wspólnym rysowaniu na folii bohaterów bajek, queście literacko-geograficznym czy w obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki.

Podczas Tygodnia Bibliotek na Facebooku pojawiły się warsztaty plastyczne, głośne czytanie opowiadania Czesława Janczarskiego oraz wirtualne prezentacje wybranych książek. Razem wszystkie formy odnotowały ponad 1,5 tys. wyświetleń.

Miłośnicy konkursów, ogłoszonych w ramach Tygodnia Bibliotek, mieli do wyboru trzy konkursy – edukacyjny „Znam historię biblioteki”, plastyczny „Książki potrzebne od zaraz” oraz literackoplastyczny „Widziałem go w bibliotece”. Przyjmowanie prac w konkursie plastycznym zostało zakończone, natomiast w edukacyjnym można jeszcze uczestniczyć do 21 maja a w literacko-plastycznym do końca maja. Również do końca maja można wypełnić, zarówno w formie tradycyjnej, jaki on-line,  ankietę badającą poziom zadowolenia z usług bibliotecznych, do czego serdecznie zachęcamy.

Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w formach organizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek oraz zaglądanie na bibliotecznego Facebooka i życzymy żeby każdy znalazł w bibliotece, to czego szuka.