krecikm2021W tegoroczny Dzień Dziecka, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza dzieci i dorosłych na „Wyprawy z Krecikiem”, wystawę przygotowaną przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie w ramach programu Kultura Dostępna z projektu „Wędrujące dobranocki – cykl dostępnych, integracyjnych wydarzeń, zajęć i warsztatów artystycznych”.

Któż z nas nie oglądał chociaż jednego odcinka czeskiej dobranocki o Kreciku? Ta przesympatyczna postać, stworzona w 1957 roku przez Zdenka Milera, zawładnęła tysiącami serc dzieci i dorosłych na całym świecie. Przygody Krecika, pierwotnie znane ze szklanego ekranu, z upływem czasu doczekały się też wielu wydań książkowych. Jego postać zdobiła talerzyki, piórniki, koszulki, poduszki i inne przedmioty codziennego użytku o czym będzie można się przekonać odwiedzając wystawę. Wśród eksponatów uwagę zwraca naturalnej wielkości kreci kopiec. Natomiast z uzupełniających ekspozycję plansz dowiedzieć się będzie można o życiu kretów, poznać ich menu oraz zwyczaje. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna.

Wystawę można oglądać od 01 czerwca do 30 sierpnia, w sali odczytowej Biblioteki Głównej, w godz. od 10.00  do 16.30.

Ze względu na sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe będzie tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.