DSC 0561m

W środę, 22 marca 2023, odbyło się pierwsze wydarzenie z cyklu „Spotkania w Czytelni”, którego gościem była Diana Kowalczyk, Tarnobrzeżanka, autorka albumu „Kolorowe jedzenie”, łączącego w sobie kulinarne zdjęcia oraz przepisy. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu o kierunku Technik Hotelarstwa i Architektura Ogrodów

Pani Diana, dzieląc się z młodzieżą opowieścią o swojej pasji, jaką jest stylizacja kulinarna, przekazała wiele technicznych wskazówek jak zrobić dobre zdjęcie jedzenia, co w praktyce łatwym nie jest. Wypowiedź wsparła autorską prezentacją, w której zamieściła pierwsze zdjęcia wykonanych przez siebie potraw. To co na początku było żartobliwym hobby, stało się pasją i zajęciem na poważnie. Wspominając o swoich osiągnięciach, między innymi zwycięstwie w najbardziej prestiżowym na świecie, międzynarodowym konkursie dla fotografów kulinarnych Pink Lady Food Photographer of the Year (2020 rok), wyróżnieniach w kolejnych edycjach oraz miejscach, gdzie publikowane są Jej zdjęcia, np. BBC News, The Telegraph czy The Times, nie kryła dumy z faktu, że pochodząc z małego miasta mogła tyle osiągnąć.

Na zakończenie spotkania na gościa czekała miła niespodzianka. Otóż grupa uczniów, pod kierunkiem pani Eweliny Reguły, przygotowała przekąski z przepisów zamieszczonych w albumie „Kolorowe jedzenie” oraz mini prezentację z przebiegu przygotowywań. Naleśniki na słodko i słono barwione sokiem z buraków i inne specjały wszystkim bardzo smakowały.

„Spotkania w Czytelni” to, wspierająca edukację młodzieży, propozycja, której ideą jest popularyzowanie aktualnego tematycznie, bogatego i zróżnicowanego księgozbioru, dostępnego w Bibliotece. To też wskazanie młodym ludziom wartościowych źródeł poszerzania swojej wiedzy i rozwijania pasji.