czolowkakubusm

Jednym z elementów programu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu w ramach akcji „Lato w mieście 2023” było przeprowadzenie konkursu plastycznego „Mój dzień z Kubusiem Puchatkiem”.Konkurs realizowany od 1 lipca do 14 sierpnia 2023 roku adresowany był do dzieci w wieku 6-9 lat.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice przedstawiającej, jak tylko wyobraźnia podpowie, jeden dzień z Kubusiem Puchatkiem. Spośród 24 nadesłanych prac Komisja, w skład której weszli pracownicy Działu Udostępniania, Informacji i Promocji MBP: Izabela Opioła, Agnieszka Tworek i  Barbara Wygoda oceniając prace, zwracała szczególną uwagę na pomysłowość i oryginalność tematu, technikę i estetyczność wykonania, przyznała nagrody i wyróżnienia:

I nagroda: Liliana Śliska lat 6,

II nagroda: Tomasz Dubiel lat 6,

III nagroda: Maja Konopka lat 8,

5 równorzędnych wyróżnień otrzymali: Lena Czykowska lat 6, Dawid Konopka lat 6,

Zuzanna Lepa lat 6, Lena Śliska lat 9, Anna Śmigiel lat 7

Komisja przyznała również nagrodę specjalną dla Wojciecha Wysoczańskiego lat 7 - autora jedynej pracy przestrzennej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz książkowy upominek.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 31 sierpnia 2023 roku. Wszystkie prace można podziwiać do 14 września w oknach Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej przy ul. Szerokiej w Tarnobrzegu.