DSC 5379mPrzez kilka dni w bibliotekach obchodzono ciekawe święto nietypowe – Międzynarodowy Dzień Kropki. Wydawać by się mogło, że należy do tych bardziej niepozornych. Jednak staje się ono coraz bardziej popularne, bowiem celebruje i podkreśla kreatywność i odwagę.

Poprzez zabawę pomaga odkrywać dzieciom talenty, pobudzać wyobraźnię a także poznawać swoje mocne strony. Z okazji Dnia Kropki Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej odwiedziły cztery grupy: 4 i 5-latki z Przedszkola nr 13 oraz 4 i 6-latki z Przedszkola „Bajka”, a bibliotekarka z Filii nr 8 odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 1. Wszystkie przedszkolaki razem z Vashti – bohaterką książki Petera H. Reynolds’a „Kropka” – która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości, odkrywały swoje plastyczne talenty. Stworzyły piękne i kolorowe prace, z kropkowymi imionami, kropkowymi szlaczkami i kropkowymi kolorowankami. Dodatkowo, okazało się, że dwie spośród odwiedzających nas grup są w bibliotece po raz pierwszy, co było wspaniałą okazją by zapoznać je z księgozbiorem dla dzieci. Dzieci z zachwytem oglądały trójwymiarowe i przestrzenne książeczki i obiecały, że na pewno do nas wrócą i zostaną naszymi Czytelnikami.