0000mmmŚwiąteczne Targi Książki w Tarnobrzegu już za nami. Wśród kilkudziesięciu wydawnictw, strefy pisarza również i my mieliśmy swoje miejsce, dzięki czemu mogliśmy zaprezentować naszą szeroką ofertę działań na rzecz książki i czytelnictwa. Wskazać drogę dostępu do literatury jak również zaprezentować się, jako organizatorzy zajęć czytelniczych dla dzieci i młodzieży.

Przez dwa dni przy naszym stoisku można było wykazać się znajomością literatury w konkursie pytanie za lizaka i literackim escape room lub wykonać przestrzenną ozdobę choinkową inspirowane literaturą. Napisać list do Mikołaja, by wziąć udział w Mikołajowym Konkursie z nagrodami przygotowanym przez Organizatorów Targów. Była też możliwość zapisania się do Biblioteki. Na odwiedzających czekały zakładki i coś słodkiego. Natomiast dla nas bibliotekarzy była to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z pisarzami i wydawnictwami.

Naszą obecność docenili zarówno odwiedzający jak i Organizatorzy tego tarnobrzeskiego święta książki, czego dowodem było zaproszenie pani Moniki Sadkowskiej – dyrektora naszej Biblioteki do oficjalnego otwarcia i zamknięcia targów.