UWAGA!

E-MAILOWO LUB POPRZEZ NUMER TEL. 15 822-46-58

ZA UTRUDNIENIA Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD BIBLIOTEKI

PRZEPRASZAMY

Filmowej kasztelance towarzyszyli Szymon Kasak, Miłosz Kasak, Sławomir Partyka z Tarnobrzeskiej Chorągwi Rycerskiej Leliwa, a także Robert Lubera, który na planie serialu opiekuje się statystami. Aktorka, specjalnie na tę okazję wybrała wiersze najwybitniejszych polskich poetów, między innymi Bolesława Leśmiana, Jana Brzechwy, Juliusza Słowackiego , Czesława Miłosza i Juliana Tuwima. Następnie po wystrzale z broni czarnoprochowej rozpoczęto poetycki flash mob. Na tarnobrzeskim Rynku zaopatrzeni w tomiki poezji, licznie zgromadzeni uczniowie z tarnobrzeskich szkół, uczestnicy Domu Dziennego Pobytu, harcerze rozpoczęli głośne czytanie. Przez prawie dwie minuty mieszały się strofy Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Lecha Konopińskiego i innych. Każdy czytający otrzymał pamiątkowy buton.

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu dziękuje za udział w realizacji projektu osobom prywatnym, instytucjom i placówkom oświatowym. Najaktywniejsi, jak Dom Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, harcerze Hufca ZHP im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Tarnobrzegu oraz Jednostka Strzelecka 2002 Tarnobrzeg im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” zostali nagrodzeni zestawami książek.

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW